Żurawina w zmowie z rozmarynem

Dodany przez: ewa65 (więcej moich przepisów)

Przygotowana samodzielnie mrożona herbata to obok wody najlepszy sposób na zaspokojenie pragnienia latem. Taki napój nie tylko orzeźwia, ale i doskonale nawadnia organizm. To także świetny wybór dla wszystkich dbających o linię - 1 porcja mrożonej herbaty domowej roboty to tylko ok. 20 kcal. Najlepsza będzie wtedy, gdy dodamy do niej ulubione, świeże owoce, wyciśnięty sok lub konfiturę.
Obejrzane: 350
Porcje: 1
Przygotowanie: 15 min
Trudność:
Ostrość:

Składniki

  • 1 torebka Ahmad Tea Earl Grey
  • 250 ml ciepłej wody
  • 1 świeży rozmaryn
  • 1 łyżeczka konfitury żurawinowej

kup składniki

Brakuje Ci składników do tego przepisu?

Chcesz zapisać składniki?

Przygotowanie:

Krok 1

Mrożoną herbatę na bazie Ahmad Tea Earl Grey przygotowujemy zgodnie z tradycyjną metodą zalecaną na opakowaniu* lub metodą zimnego parzenia.

Na gorąco: torebkę zalewamy gorącą wodą i parzymy przez 3-5 minut. Po tym czasie wyjmujemy torebkę herbaty i studzimy napar. Do gotowego napoju dodajemy gałązkę rozmarynu oraz kostki lodu. Całość dekorujemy łyżeczką konfitury żurawinowej i gałązką świeżego rozmarynu.

Na zimno: do przygotowania mrożonej herbaty tą metodą najlepiej wykorzystać herbatę liściastą, którą zalewamy zimną wodą (1 g. liści na 100 ml), a następnie pozostawiamy w lodówce na minimum 4 godziny. Napar parzony na zimno jest łagodniejszy i bardziej słodki.

*Należy pamiętać, że zawsze do zaparzenia perfekcyjnej filiżanki herbaty trzeba używać świeżej wody. Woda, która wcześniej była już raz zagotowana zaczyna się utleniać i nie da już tak dobrego w smaku naparu. Jeśli jest to możliwe, woda powinna być przefiltrowana w celu usunięcia z niej chlorków oraz innych związków, które mogą mieć wpływ na jej smak. Miękka woda ze względu na walory smakowe lepiej nadaje się do zaparzenia herbaty.

Skomentuj:

Logowanie

yNie masz konta? zarejestruj się

 

Hasło zostanie przesłane na podany adres e-mail po zakończeniu rejestracji

Klikając poniższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

Zaloguj się lub zarejestruj za pośrednictwem serwisów społecznościowych

Klikając powyższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

×

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Twoje ulubione potrawy, informacje o składnikach, inspiracje i artykuły wprost na Twoj e-mail:

×

Znajdź przepis

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Na Wrzącej Kuchni znajdziesz wiele sprawdzonych i oryginalnych przepisów. Skorzystaj z wyszukiwarki aby znaleźć cos dla siebie.

×