Czekoladowe tabliczki

Dodany przez: bibliasmakow.pl (więcej moich przepisów)

Pomysł znalazłam w sieci, właściwie to podpowiedział mi go znajomy podrzucając zdjęcie tego oryginalnego deseru. Bardzo łatwo go przygotować. Jeśli nie mamy czasu na produkcję ciasta, można użyć gotowego. Potem pozostaje już tylko rozpuszczenie czekolady i pomysł na to co napiszemy na tablicach;). Dla dzieci to świetna zabawa, można przy okazji wprowadzić wątek edukacyjny, sprawdza się;)
Obejrzane: 795
Porcje: 14
Przygotowanie: 60 min
Trudność:

Składniki

Ciasto

  • 300 g mąki + do podsypania
  • 200 g masła
  • 100 g cukru pudru
  • 1 żółtko
  • 100 ml śmietany lub kefiru

Dodatki

  • 1 tabliczka (150gr) czekolady dobrej jakości
  • cukier puder
  • wykałaczka
kup składniki

Brakuje Ci składników do tego przepisu?

Chcesz zapisać składniki?

Przygotowanie:

Krok 1

Piekarnik na 180°C.

Krok 2

Przesianą mąkę połączyłam z masłem siekając je dużym nożem. Dodałam żółtko, cukier i jogurt. Ciasto trzeba szybko zagnieść na gładką masę. Rozwałkowałam na około 3mm grubości, na blacie posypanym mąką. Wycięłam używając foremki w kształcie prostokąta, ale można po prostu nożem podzielić ciasto na takie tabliczki. Podważając ciasto nożem przeniosłam na blachę przykrytą papierem do pieczenia. Wstawiłam do piekarnika na 25 minut. Po upieczeniu ciastka trzeba wystudzić.

Krok 3

W tym czasie w kąpieli wodnej rozpuszczamy czekoladę. Płynną rozprowadzamy na ciastkach pozostawiając wolne brzegi. Im lepiej ją wygładzimy, tym ładniejszą powierzchnię będą mieć tabliczki. Ja zdecydowanie się spieszyłam;).

Krok 4

Żeby czekolada szybciej zastygła można ciastka włożyć na godzinę do lodówki. Następnie wykałaczką rzeźbimy. Nie trzeba mocno naciskać, wystarczy, że wykałaczka pozostawi ślad, lekkie wgłębienie. Posypujemy te „napisy” cukrem pudrem zdmuchując lub ścierając palcem nadmiar cukru. Puder zostanie we wgłębieniach, tworząc wyraźne litery i kształty, które wcześniej przygotowaliśmy wykałaczką.

Skomentuj:

Logowanie

yNie masz konta? zarejestruj się

 

Hasło zostanie przesłane na podany adres e-mail po zakończeniu rejestracji

Klikając poniższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

Zaloguj się lub zarejestruj za pośrednictwem serwisów społecznościowych

Klikając powyższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

×

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Twoje ulubione potrawy, informacje o składnikach, inspiracje i artykuły wprost na Twoj e-mail:

×

Znajdź przepis

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Na Wrzącej Kuchni znajdziesz wiele sprawdzonych i oryginalnych przepisów. Skorzystaj z wyszukiwarki aby znaleźć cos dla siebie.

×