Gruszki gotowane w syropie

Dodany przez: KrainaSosny (więcej moich przepisów)

Gruszki gotowane w syropie
Gruszki gotowane w syropie - Gruszki to jeden z najbardziej popularnych polskich owoców jesieni. Wielu z nas kojarzą się z dzieciństwem i chodzeniem po drzewach. Jeśli macie do nich sentyment i macie ich pod dostatkiem warto zrobić z nich przetwory. przepis który tu znajdziecie jest tradycyjny ale bardzo smaczny, zachęcam. Gruszki obrać pozostawiając ogonki. Do garnka wlać wodę i sok z gruszek. Dodać syrop klonowy, cukier, sok z cytryny, laskę cynamonu, goździki i zagotować. Kiedy mieszanina zacznie wrzeć włożyć do niej obrane owoce. Całość gotować przez ok. 30 minut na małym ogniu pod przykryciem. Po tym czasie wyjąć gruszki i ustawić na talerzykach. Syrop gotować przez kolejne 15 minut na dużym ogniu do odparowania 2/3 jego objętości. Syropem polać ciepłe owoce i podawać. Smacznego! :)
Obejrzane: 5937
Porcje: 4
Przygotowanie: 60 min
Trudność:

Składniki

  • 4 szt duże gruszki
  • 1 szklanka wody
  • 1 szklanka soku z gruszek
  • 100 ml syropu klonowego
  • 100 g cukru
  • 1 szt laska cynamonu
  • sok z połowy cytryny
  • goździki

kup składniki

Brakuje Ci składników do tego przepisu?

Chcesz zapisać składniki?

Przygotowanie:

Krok 1

Gruszki obrać pozostawiając ogonki. Do garnka wlać wodę i sok z gruszek. Dodać syrop klonowy, cukier, sok z cytryny, laskę cynamonu, goździki i zagotować. Kiedy mieszanina zacznie wrzeć włożyć do niej obrane owoce. Całość gotować przez ok. 30 minut na małym ogniu pod przykryciem. Po tym czasie wyjąć gruszki i ustawić na talerzykach. Syrop gotować przez kolejne 15 minut na dużym ogniu do odparowania 2/3 jego objętości. Syropem polać ciepłe owoce i podawać.

Smacznego! :)

Skomentuj:

Logowanie

yNie masz konta? zarejestruj się

 

Hasło zostanie przesłane na podany adres e-mail po zakończeniu rejestracji

Klikając poniższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

Zaloguj się lub zarejestruj za pośrednictwem serwisów społecznościowych

Klikając powyższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

×

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Twoje ulubione potrawy, informacje o składnikach, inspiracje i artykuły wprost na Twoj e-mail:

×

Znajdź przepis

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Na Wrzącej Kuchni znajdziesz wiele sprawdzonych i oryginalnych przepisów. Skorzystaj z wyszukiwarki aby znaleźć cos dla siebie.

×