Konfitura z cukinii

Dodany przez: widzimrka (więcej moich przepisów)

Konfitura z cukinii
Konfitura z cukinii - Francuski przepis cioci mojego męża. Wiadomo - Francuzi potrafią zrobić konfiturę ze wszystkiego :-) Coś tam zmieniałam jeśli chodzi o jabłka, ale grunt, że jest rezultat! Jabłka pokroić w całości na kawałki, wrzucić do rondelka, wlać odrobinę wody i dusić do miękkości. Cukinię zetrzeć na tarce, wrzucić na patelnię i zasypać cukrem. Smażyć na dużym ogniu - cukinia puszcza dużo wody, a powinna się skarmelizować, nie ugotować. Jabłka przetrzeć przez sitko bezpośrednio na patelnię i dodać sok pozostały w rondelku (kiedy robiłam konfiturę widoczną na zdjęciu wrzuciłam je po prostu obrane i pokrojone na patelnię, pominęłam etap duszenia). Na koniec dodać do smaku kilka listków mięty - jeśli ktoś lubi.
Obejrzane: 3570
Porcje: 10
Przygotowanie: 15 min
Trudność:

Składniki

  • 1 duża cukinia
  • kilka jabłek
  • cukier
  • listki mięty

kup składniki

Brakuje Ci składników do tego przepisu?

Chcesz zapisać składniki?

Przygotowanie:

Krok 1

Jabłka pokroić w całości na kawałki, wrzucić do rondelka, wlać odrobinę wody i dusić do miękkości.

Krok 2

Cukinię zetrzeć na tarce, wrzucić na patelnię i zasypać cukrem. Smażyć na dużym ogniu - cukinia puszcza dużo wody, a powinna się skarmelizować, nie ugotować.

Krok 3

Jabłka przetrzeć przez sitko bezpośrednio na patelnię i dodać sok pozostały w rondelku (kiedy robiłam konfiturę widoczną na zdjęciu wrzuciłam je po prostu obrane i pokrojone na patelnię, pominęłam etap duszenia).

Krok 4

Na koniec dodać do smaku kilka listków mięty - jeśli ktoś lubi.

Skomentuj:

Logowanie

yNie masz konta? zarejestruj się

 

Hasło zostanie przesłane na podany adres e-mail po zakończeniu rejestracji

Klikając poniższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

Zaloguj się lub zarejestruj za pośrednictwem serwisów społecznościowych

Klikając powyższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

×

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Twoje ulubione potrawy, informacje o składnikach, inspiracje i artykuły wprost na Twoj e-mail:

×

Znajdź przepis

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Na Wrzącej Kuchni znajdziesz wiele sprawdzonych i oryginalnych przepisów. Skorzystaj z wyszukiwarki aby znaleźć cos dla siebie.

×