Śledzie ze śliwką

Dodany przez: Julita Strzałkowska (więcej moich przepisów)

Śledzie ze śliwką kalifornijską smakują wspaniale. Zachwyć swoją rodzinę wyjątkową rybą z nutą pomarańczy. Polecam prosty przepis na pyszne matiasy. Śledź ze śliwką? Dla mnie bomba!
Obejrzane: 8230
Porcje: 20
Przygotowanie: 120 min+
Trudność:
Ostrość:

Składniki

  • 10 matiasów
  • 10 śliwek kalifornijskich
  • 2 pomarańcze
  • 300 ml oleju lnianego

kup składniki

Brakuje Ci składników do tego przepisu?

Chcesz zapisać składniki?

Przygotowanie:

Krok 1

Matiasy odmaczamy przynajmniej 2 godziny: kilkukrotnie zmieniając wodę, lub odmaczamy w mleku - każda z form jest dopuszczalna. Odmoczone matiasy przekrajamy w połowie wysokości, ponieważ chcemy, aby nasze koreczki były zgrabne i nie za wysokie. Jeśli filety są bardzo grube dla łatwiejszego ich zawijania można je trochę ściąć na wysokości.

Krok 2

Pomarańcze, najpierw dokładnie myjemy, później sparzamy wrzątkiem. Zesterem ścinamy skórkę z dwóch pomarańczy. Później obydwie pomarańcze filetujemy, tj ścinamy biały miąższ, pozbywamy się wszystkich białych części, pozostawiając tylko soczyste filety z owocu. Suszone śliwki kalifornijskie kroimy na pół.

Krok 3

Na filet matiasa kładziemy połowę suszonej śliwki kalifornijskiej, filet z pomarańczy oraz kilka nitek skórki z pomarańczy. Całość zawijamy w koreczek, przekłuwamy wykałaczką. Tak przygotowane koreczki umieszczamy w głębokim naczyniu i zalewamy olejem lnianym do momentu pokrycia wszystkich koreczków. Koreczki najlepiej odstawić do lodówki na minimum kilka godzin. Smacznego!

Skomentuj:

Logowanie

yNie masz konta? zarejestruj się

 

Hasło zostanie przesłane na podany adres e-mail po zakończeniu rejestracji

Klikając poniższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

Zaloguj się lub zarejestruj za pośrednictwem serwisów społecznościowych

Klikając powyższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

×

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Twoje ulubione potrawy, informacje o składnikach, inspiracje i artykuły wprost na Twoj e-mail:

×

Znajdź przepis

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Na Wrzącej Kuchni znajdziesz wiele sprawdzonych i oryginalnych przepisów. Skorzystaj z wyszukiwarki aby znaleźć cos dla siebie.

×