Pierniczki

Dodany przez: Adam Zaleski (więcej moich przepisów)

Świetny sposób na spędzenie czasu z dziećmi, które uwielbiają własnoręcznie ozdabiać pierniki. Są idealnym pomysłem na udekorowanie niezwykle oryginalnej choinki. Zapraszam do świetnej zabawy!
Obejrzane: 486
Porcje: 5
Przygotowanie: 30 min
Trudność:

Składniki

  • 30 dkg mąki pszennej
  • jajo
  • 100 ml mleka
  • 12 dkg cukru
  • 3 łyżki miodu gryczanego
  • 1 łyżka masła
  • 1 łyżka kakao
  • 1 łyżeczka sody
  • 2 łyżeczki mieszanki przypraw do piernika

kup składniki

Brakuje Ci składników do tego przepisu?

Chcesz zapisać składniki?

Przygotowanie:

Krok 1

Podgrzewamy w rondelku miód i dodajemy do mąki. Szybko mieszamy na jednolitą masę.

Krok 2

Do tej masy dodajemy sodę, kakao cukier oraz przyprawę do pierników i wszystko razem dokładnie mieszamy. Następnie dodajemy roztopione masło i wbijamy jajko – ponownie mieszamy i dolewamy ciepłe mleko.

Krok 3

Dokładnie wymieszane ciasto wyjmujemy na posypany mąką blat i wyrabiamy je do gładkości. Kolejny krok to rozwałkowanie ciasta na grubość około 4 mm.

Krok 4

Teraz następuje etap, w którym znacznie aktywniej mogą się włączyć nasze dzieci. Mianowicie wycinamy przy pomocy foremek dowolne kształty lub lepimy je ręcznie (świetne ćwiczenie manualne dla dzieci:)). Z okazji świąt proponuje głównie kształty gwiazdek i choinek. Pierniczki przekładamy na blachę do piekarnika nastawionego na 180 stopni i pieczemy 15 minut. Gotowe pierniki dekorujemy wedle naszej fantazji i fantazji dzieci. Głównie polecam czekoladowe polewy i lukier, w tym celu wykorzystać możemy również domowe konfitury i specjalnie w tym celu przygotowane posypki.
Smacznego i dobrej zabawy!

Skomentuj:

Logowanie

yNie masz konta? zarejestruj się

 

Hasło zostanie przesłane na podany adres e-mail po zakończeniu rejestracji

Klikając poniższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

Zaloguj się lub zarejestruj za pośrednictwem serwisów społecznościowych

Klikając powyższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

×

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Twoje ulubione potrawy, informacje o składnikach, inspiracje i artykuły wprost na Twoj e-mail:

×

Znajdź przepis

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Na Wrzącej Kuchni znajdziesz wiele sprawdzonych i oryginalnych przepisów. Skorzystaj z wyszukiwarki aby znaleźć cos dla siebie.

×