Kopytka

Dodany przez: Ellen (więcej moich przepisów)

Kto powiedział, że kopytka muszą być nudne? Wiosna za oknem - zatem najlepszy czas by zagościła również na naszym talerzu. Spróbuj świeżych i pachnących kopytek w moim wydaniu.
Obejrzane: 399
Porcje: 4
Przygotowanie: 30 min
Trudność:
Ostrość:

Składniki

  • 1 kg ziemniaków
  • 300 g mąki pszennej
  • 1 jajko
  • 2 papryczki chilli
  • 200 g jarmużu

kup składniki

Brakuje Ci składników do tego przepisu?

Chcesz zapisać składniki?

Przygotowanie:

Krok 1

Ziemniaki gotujemy dzień wcześniej - nestorzy rodu tak doradzają. I jeszcze ciepłe ugniatamy, czy jak wolimy rozgniatamy praską.
Jarmuż myjemy i pozbawiamy łodyg. Kroimy w paski. Papryczki chili pozbawiamy nasion i również kroimy w paseczki. Do masy ziemniaczanej dodajemy mąkę i jajko. Wyrabiamy. Dodajemy zieleninę i podziwiamy. Po chwili zachwytu dzielimy gotowe ciasto na mniejsze porcje, z których tworzymy wałeczek, od którego odkrajmy mniejsze kawałki, zwane kopytkami. Kształtujemy dowolnie i wrzucamy do gotującej się, osolonej wody. I tak, aż kopytka wypłyną na powierzchnię i chwilkę się na niej pounoszą. Odcedzamy.

Krok 2

Podajemy z czym lubimy i obiadek gotowy. Moja wersja smakuje znakomicie z okrasą z papryki słodkiej i oliwy z oliwek.

Skomentuj:

Logowanie

yNie masz konta? zarejestruj się

 

Hasło zostanie przesłane na podany adres e-mail po zakończeniu rejestracji

Klikając poniższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

Zaloguj się lub zarejestruj za pośrednictwem serwisów społecznościowych

Klikając powyższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

×

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Twoje ulubione potrawy, informacje o składnikach, inspiracje i artykuły wprost na Twoj e-mail:

×

Znajdź przepis

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Na Wrzącej Kuchni znajdziesz wiele sprawdzonych i oryginalnych przepisów. Skorzystaj z wyszukiwarki aby znaleźć cos dla siebie.

×