Leczo z bakłażanem i dynią

Dodany przez: justi8 (więcej moich przepisów)

Leczo z bakłażanem i dynią
Leczo z bakłażanem i dynią  - To kolorowe i wybitnie jesienne danie podbiło moje serce! :) Cebulę obierz i posiekaj, podsmaż w garnku, na oliwie lub oleju nadającym się do smażenia, dorzuć do niej pokrojoną drobno paprykę oraz przyprawy. Duś kilka minut pod przykryciem. W tym czasie podsmaż na suchej patelni pokrojonego w mniejsze kawałki bakłażana, obierz i pokrój w kostkę dynię oraz topinambura. Dorzuć warzywa do cebuli i papryki. Zamieszaj dokładnie i jeśli to konieczne podlej wodą. Duś pod przykryciem ok. 10 minut. Pod koniec dodaj do potrawy pomidory pokrojone w ósemki. Duś jeszcze kilka minut, aż pomidory się rozpadną. Dopraw do smaku - ostrą papryką, pieprzem i posyp danie posiekaną natką pietruszki.
Obejrzane: 1523
Porcje: 4
Przygotowanie: 45 min
Trudność:
Ostrość:

Składniki

  • 1 szt bakłażan
  • 800 g dynia
  • 4 szt topinambur
  • 500 g pomidor
  • 1 szt papryka
  • 1 szt cebula
  • 1 łyżeczka oliwa
  • 1 sól, pieprz, majeranek, chilli
  • 1 łyżeczka natka pietruszki

kup składniki

Brakuje Ci składników do tego przepisu?

Chcesz zapisać składniki?

Przygotowanie:

Krok 1

Cebulę obierz i posiekaj, podsmaż w garnku, na oliwie lub oleju nadającym się do smażenia, dorzuć do niej pokrojoną drobno paprykę oraz przyprawy. Duś kilka minut pod przykryciem. W tym czasie podsmaż na suchej patelni pokrojonego w mniejsze kawałki bakłażana, obierz i pokrój w kostkę dynię oraz topinambura.
Dorzuć warzywa do cebuli i papryki. Zamieszaj dokładnie i jeśli to konieczne podlej wodą. Duś pod przykryciem ok. 10 minut.

Krok 2

Pod koniec dodaj do potrawy pomidory pokrojone w ósemki. Duś jeszcze kilka minut, aż pomidory się rozpadną.

Dopraw do smaku - ostrą papryką, pieprzem i posyp danie posiekaną natką pietruszki.

Skomentuj:

Logowanie

yNie masz konta? zarejestruj się

 

Hasło zostanie przesłane na podany adres e-mail po zakończeniu rejestracji

Klikając poniższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

Zaloguj się lub zarejestruj za pośrednictwem serwisów społecznościowych

Klikając powyższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

×

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Twoje ulubione potrawy, informacje o składnikach, inspiracje i artykuły wprost na Twoj e-mail:

×

Znajdź przepis

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Na Wrzącej Kuchni znajdziesz wiele sprawdzonych i oryginalnych przepisów. Skorzystaj z wyszukiwarki aby znaleźć cos dla siebie.

×