Pierś z kaczki różowa

Dodany przez: Julita Strzałkowska (więcej moich przepisów)

Pierś z kaczki różowa
Pierś z kaczki różowa- w 15 min możesz mieć naprawdę popisowe danie :). Propopuję wersję podstawową z solą i kolorowym pieprzem. Można dodać także świeżego tymianku lub nawet rozmarynu. Pierś z kaczki myjemy i osuszamy.  Tłuszcz ze skórą nacinamy wzdłuż i w poprzek tworząc kratkę.  Kaczkę opruszamy solą i pieprzem. Patelnię rozgrzewamy, filet układamy skórą do dołu i smażymy do momentu całkowitego wytopienia tłuszczu (w zależności od ilości tłuszczu od 8 do 10 min).  Filet przewracamy na drugą stronę i smażymy w załeżności od upodobania (bardziej lub mniej krwisty) od 3 do 8 min. Jeśli robisz kaczkę pierwszy raz można po 3 min na drugiej stronie ściąc końcówke piersi i zobaczyć jaki jest stopień wysmażenia. Smacznego :)
Obejrzane: 3903
Porcje: 1
Przygotowanie: 15 min
Trudność:
Ostrość:

Składniki

  • 1 pierś z kaczki (ok 20 -25 dkg)
  • szczypta soli
  • kolorowy pieprz

kup składniki

Brakuje Ci składników do tego przepisu?

Chcesz zapisać składniki?

Przygotowanie:

Krok 1

Pierś z kaczki myjemy i osuszamy. Tłuszcz ze skórą nacinamy wzdłuż i w poprzek tworząc kratkę. Kaczkę opruszamy solą i pieprzem.

Krok 2

Patelnię rozgrzewamy, filet układamy skórą do dołu i smażymy do momentu całkowitego wytopienia tłuszczu (w zależności od ilości tłuszczu od 8 do 10 min). Filet przewracamy na drugą stronę i smażymy w załeżności od upodobania (bardziej lub mniej krwisty) od 3 do 8 min. Jeśli robisz kaczkę pierwszy raz można po 3 min na drugiej stronie ściąc końcówke piersi i zobaczyć jaki jest stopień wysmażenia. Smacznego :)

Skomentuj:

Logowanie

yNie masz konta? zarejestruj się

 

Hasło zostanie przesłane na podany adres e-mail po zakończeniu rejestracji

Klikając poniższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

Zaloguj się lub zarejestruj za pośrednictwem serwisów społecznościowych

Klikając powyższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

×

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Twoje ulubione potrawy, informacje o składnikach, inspiracje i artykuły wprost na Twoj e-mail:

×

Znajdź przepis

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Na Wrzącej Kuchni znajdziesz wiele sprawdzonych i oryginalnych przepisów. Skorzystaj z wyszukiwarki aby znaleźć cos dla siebie.

×