ciepłe lody

Dodany przez: KrainaSosny (więcej moich przepisów)

Obejrzane: 985
Porcje: 5
Przygotowanie: 60 min
Trudność:

Składniki

  • 2 szt białka
  • 150 g cukru
  • 35 ml wody
  • 3 łyżki soku z cytryny
  • 5 szt wafelków do lodów
  • 100 g gorzkiej czekolady
  • 1 łyżka oleju

kup składniki

Brakuje Ci składników do tego przepisu?

Chcesz zapisać składniki?

Przygotowanie:

Krok 1

Białka umieścić w misie miksera. Do rondla z grubym dnem wsypać cukier, dodać wodę oraz sok z cytryny i podgrzewać na średnim ogniu mieszając energicznie łyżką doprowadzając do rozpuszczenia cukru. Kontrolować temperaturę mieszanki, aby nie zaczęła wrzeć. Kiedy cukier dokładnie się rozpuści i powstanie klarowny syrop cukrowy, przestać mieszać (!), zwiększyć nieco moc palnika i doprowadzić do wrzenia. Gotować do uzyskania temperatury 118ºC. Gdy mieszanka osiągnie temperaturę 100ºC włączyć mikser na wolne obroty i miksować białka zwiększając stopniowo moc robota do najwyższego poziomu. Kiedy syrop osiągnie odpowiednią temperaturę (118ºC), natychmiast wlewać go bardzo cienkim strumieniem do mocno spienionych białek i miksować 10 minut. W tym czasie masa powinna ostygnąć oraz stać się bardzo sztywna i lśniąca. Gotową bezę włoską przełożyć do rękawa cukierniczego z tylką Wilton 1M i wyciskać napełniać nią małe wafelki do lodów. Tak przygotowane lody schłodzić mocno w zamrażarce lub lekko przymrozić. W tym czasie czekoladę rozpuścić z olejem w wąskiej szklance, odstawić do przestudzenia. Kiedy beza w wafelkach będzie dobrze schłodzona, zanurzać ją w przestudzonej czekoladzie, a następnie schłodzić w lodówce lub zamrażarce do stężenia polewy.

Skomentuj:

Logowanie

yNie masz konta? zarejestruj się

 

Hasło zostanie przesłane na podany adres e-mail po zakończeniu rejestracji

Klikając poniższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

Zaloguj się lub zarejestruj za pośrednictwem serwisów społecznościowych

Klikając powyższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

×

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Twoje ulubione potrawy, informacje o składnikach, inspiracje i artykuły wprost na Twoj e-mail:

×

Znajdź przepis

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Na Wrzącej Kuchni znajdziesz wiele sprawdzonych i oryginalnych przepisów. Skorzystaj z wyszukiwarki aby znaleźć cos dla siebie.

×