Independence shake czyli amerykański milkshake z borówek, malin i banana z masłem orzechowym

Dodany przez: ancja (więcej moich przepisów)

Jeżeli miałabym wymienić jedną klasyczną \\\\\\\"potrawę\\\\\\\" rodem z USA, to moją pierwszą myślą jest stary, dobry i oldschoolowy milkshake - klasyka filmowa (no bo kto nie zna choćby jednego amerykańskiego filmu, w którym milkshake bar jest miejscem spotkań i pierwszych randek amerykańskiej młodzieży :P) i sama w sobie. Moja propozycja to 3w1 - milkshake borówkowy (używamy oczywiście tej amerykańskiej), malinowy i bananowy z masłem orzechowym (masło orzechowe to iście amerykański wynalazek). Całość tworzy spójną trójbarwną całość, która kolorystycznie nawiązuje do barw narodowych Stanów Zjednoczonych. Jako dopełnienie całości wierzch zdobią świeże owoce oraz czekoladowe gwiazdki MilkyWay (nawiązanie do flagi amerykańskiej i widniejących na niej 50 gwiazdek), u mnie w zastępstwie kawałki batonika MilkyWay, gdyż w poszukiwaniu gwiazdek zjeździłam pół miasta, ale niestety nieskutecznie :(
Obejrzane: 1233
Porcje: 2
Przygotowanie: 45 min
Trudność:

Składniki

  • 100 g borówki amerykańskiej
  • 100 g malin
  • 100 g banana
  • 2 łyżki lodów waniliiowych lub jogurtu greckiego
  • 1 łyżka masła orzechowego
  • 180 ml mleka
  • kilka gwiazdek MilkyWay lub batonik MilkyWay

kup składniki

Brakuje Ci składników do tego przepisu?

Chcesz zapisać składniki?

Przygotowanie:

Krok 1

W trzech pojemniczkach umieścić oddzielnie owoce: borówki, maliny i banana. Do każdego z nich wlać po 60 ml mleka. Do borówek oraz malin dodać po łyżce lodów waniliowych lub jogurtu greckiego. Natomiast do pojemniczka z bananem i mlekiem jedną łyżkę masła orzechowego.

Krok 2

Zawartość każdego pojemniczka zmiksować blenderem i umieścić na około 30 minut w zamrażarce.

Krok 3

Do szklaki ostrożnie i delikatnie (tak aby utworzyły się warstwy) wlewać kolejno milkshaki: borówkowego, malinowego, bananowego.

Krok 4

Wierzch udekorować owocami i czekoladowymi gwiazdkami MilkyWay (ewentualnie kawałkami batonika MilkyWay).

Skomentuj:

Logowanie

yNie masz konta? zarejestruj się

 

Hasło zostanie przesłane na podany adres e-mail po zakończeniu rejestracji

Klikając poniższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

Zaloguj się lub zarejestruj za pośrednictwem serwisów społecznościowych

Klikając powyższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

×

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Twoje ulubione potrawy, informacje o składnikach, inspiracje i artykuły wprost na Twoj e-mail:

×

Znajdź przepis

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Na Wrzącej Kuchni znajdziesz wiele sprawdzonych i oryginalnych przepisów. Skorzystaj z wyszukiwarki aby znaleźć cos dla siebie.

×