Nalewka pomarańczowo kawowa

Dodany przez: edka (więcej moich przepisów)

Nalewka pomarańczowo kawowa
Nalewka pomarańczowo kawowa doskonale smakuje w jesienne i zimowe wieczory. Cudowny aromat pomarańczy i kawy z pewnością uwiedzie Was, w naszym domu to hit od wielu lat. Na wszystkich imprezach rodzinnych towarzyszy nam nasza ukochana nalewka. Wodę zagotować, rozpuścić w niej cukier, przestudzić. Do ciepłego syropu wlać spirytus. Pomarańczę sparzyć, osuszyć i przekroić na pół. Końcem noża zrobić w niej kilkadziesiąt nacięć. W nacięcia powciskać ziarenka kawy. Nadzianą pomarańczę umieścić w słoju, zalać spirytusem z syropem i odstawić na 6 tygodni . Po 6 tygodniach zlać, przefiltrować (przez bibułę, gazę, filtr do kawy), skosztować i przelać do butelek . Odstawić na 3 miesiące .
Obejrzane: 3325
Porcje: 20
Przygotowanie: 15 min
Trudność:
Ostrość:

Składniki

  • 1 szt duża pomarańcza
  • 40-60 szt zieren dobrej kawy
  • 350 g cukru
  • 250 ml wody
  • 500 ml spirytusu

kup składniki

Brakuje Ci składników do tego przepisu?

Chcesz zapisać składniki?

Przygotowanie:

Krok 1

Wodę zagotować, rozpuścić w niej cukier, przestudzić. Do ciepłego syropu wlać spirytus.
Pomarańczę sparzyć, osuszyć i przekroić na pół. Końcem noża zrobić w niej kilkadziesiąt nacięć. W nacięcia powciskać ziarenka kawy. Nadzianą pomarańczę umieścić w słoju, zalać spirytusem z syropem i odstawić na 6 tygodni .
Po 6 tygodniach zlać, przefiltrować (przez bibułę, gazę, filtr do kawy), skosztować i przelać do butelek . Odstawić na 3 miesiące .

Skomentuj:

Logowanie

yNie masz konta? zarejestruj się

 

Hasło zostanie przesłane na podany adres e-mail po zakończeniu rejestracji

Klikając poniższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

Zaloguj się lub zarejestruj za pośrednictwem serwisów społecznościowych

Klikając powyższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

×

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Twoje ulubione potrawy, informacje o składnikach, inspiracje i artykuły wprost na Twoj e-mail:

×

Znajdź przepis

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Na Wrzącej Kuchni znajdziesz wiele sprawdzonych i oryginalnych przepisów. Skorzystaj z wyszukiwarki aby znaleźć cos dla siebie.

×