Nalewka z malin

Dodany przez: Apetyczna babeczka (więcej moich przepisów)

Nalewka z malin
Nalewka z malin - Reklamować domowych nalewek raczej nie muszę, bo kto posmakował ten wie, że to rarytas z górnej półki. Najlepiej jeśli owoce są z pewnego źródła, z dala od ulicy i zanieczyszczeń, idealnie by było gdyby były z Waszego przydomowego ogródka. 1. Maliny przesypujemy cukrem w wysokim słoju, zostawiamy w ciepłym miejscu aby puściły sok na ok. 12-24 godzin. Następnie owoce z cukrem zalewamy przygotowanym roztworem spirytusu i odstawiamy w ciemne miejsce na ok. 6 - 8 tygodni. Po tym czasie zlewamy nalewkę, oddzielamy owoce i pozostawiamy w słoju do pierwszego sklarowania na ok. 2 tygodnie. Po tym czasie nalewkę przelewamy przez czystą gazę do butelek. Warto odczekać kilka miesięcy aż nalewka nabierze właściwej klarowności i smaku.
Obejrzane: 8597
Porcje: 10
Przygotowanie: 60 min
Trudność:

Składniki

  • 1 kg dojrzałych malin bez szypułek
  • 25 dkg cukru
  • 1000 ml zimnej przegotowanej wody
  • 1000 ml spirytusu, spirytus w odpowiednich proporcjach mieszamy z wodą zanim połączymy go z owocami. Jeśli macie 95% spirytus to: 736 ml spirytusu na 291 ml przegotowanej zimnej wody, i taką 1 litrową mieszaniną zalewamy maliny

kup składniki

Brakuje Ci składników do tego przepisu?

Chcesz zapisać składniki?

Przygotowanie:

Krok 1

1. Maliny przesypujemy cukrem w wysokim słoju, zostawiamy w ciepłym miejscu aby puściły sok na ok. 12-24 godzin. Następnie owoce z cukrem zalewamy przygotowanym roztworem spirytusu i odstawiamy w ciemne miejsce na ok. 6 - 8 tygodni. Po tym czasie zlewamy nalewkę, oddzielamy owoce i pozostawiamy w słoju do pierwszego sklarowania na ok. 2 tygodnie. Po tym czasie nalewkę przelewamy przez czystą gazę do butelek.

Warto odczekać kilka miesięcy aż nalewka nabierze właściwej klarowności i smaku.

Skomentuj:

Logowanie

yNie masz konta? zarejestruj się

 

Hasło zostanie przesłane na podany adres e-mail po zakończeniu rejestracji

Klikając poniższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

Zaloguj się lub zarejestruj za pośrednictwem serwisów społecznościowych

Klikając powyższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

×

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Twoje ulubione potrawy, informacje o składnikach, inspiracje i artykuły wprost na Twoj e-mail:

×

Znajdź przepis

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Na Wrzącej Kuchni znajdziesz wiele sprawdzonych i oryginalnych przepisów. Skorzystaj z wyszukiwarki aby znaleźć cos dla siebie.

×