Nalewka z żurawiny

Dodany przez: msewka (więcej moich przepisów)

Nalewka z  żurawiny
Nalewka z  żurawiny Pyszna nalewka. Nie za słodka. Doskonale pasuje do drinków lub do picia w kieliszkach. Nalewka z żurawiny Żurawinę włożyć na noc do zamrażarki, rano rozmrozić, opłukać i osuszyć.Każdy owoc nakłuć w kilku miejscach wykałaczką i lekko rozgnieść. Śliwki opłukać i pokroić na małe kawałki, dodać do żurawiny. Wsypać do 5 l słoja. Zalać spirytusem i 1 litrem wody. Wymieszać, szczelnie zakręcić i odstawić w ciepłe miejsce. Co dzień kilka razy potrząsać słojem. Po 2-3 tygodniach zlać płyn. Cukier rozpuścić w 0.25 l wody, dolać aromat migdałowy i ugotować syrop. Ciepły wlać do nalewki. Przecedzić przez złożoną kilka razy gazę i rozlać do butelek. Odstawić na min. 4 miesiące i można kosztować. Ponoć w ograniczonych ilościach nalewka jest dobra na przeziębienie.
Obejrzane: 1575
Porcje: 25
Przygotowanie: 120 min+
Trudność:

Składniki

  • 50 dkg świeżej żurawiny
  • 1 L spirytusu
  • 1.25 L wody przegotowanej
  • 6 szt suszonych śliwek
  • 50 dkg cukru
  • 1\2 łyżeczek aromatu migdałowego

kup składniki

Brakuje Ci składników do tego przepisu?

Chcesz zapisać składniki?

Przygotowanie:

Krok 1

Żurawinę włożyć na noc do zamrażarki, rano rozmrozić, opłukać i osuszyć.Każdy owoc nakłuć w kilku miejscach wykałaczką i lekko rozgnieść. Śliwki opłukać i pokroić na małe kawałki, dodać do żurawiny.

Krok 2

Wsypać do 5 l słoja. Zalać spirytusem i 1 litrem wody. Wymieszać, szczelnie zakręcić i odstawić w ciepłe miejsce. Co dzień kilka razy potrząsać słojem.

Krok 3

Po 2-3 tygodniach zlać płyn. Cukier rozpuścić w 0.25 l wody, dolać aromat migdałowy i ugotować syrop. Ciepły wlać do nalewki. Przecedzić przez złożoną kilka razy gazę i rozlać do butelek. Odstawić na min. 4 miesiące i można kosztować. Ponoć w ograniczonych ilościach nalewka jest dobra na przeziębienie.

Skomentuj:

Logowanie

yNie masz konta? zarejestruj się

 

Hasło zostanie przesłane na podany adres e-mail po zakończeniu rejestracji

Klikając poniższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

Zaloguj się lub zarejestruj za pośrednictwem serwisów społecznościowych

Klikając powyższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

×

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Twoje ulubione potrawy, informacje o składnikach, inspiracje i artykuły wprost na Twoj e-mail:

×

Znajdź przepis

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Na Wrzącej Kuchni znajdziesz wiele sprawdzonych i oryginalnych przepisów. Skorzystaj z wyszukiwarki aby znaleźć cos dla siebie.

×