Dynia marynowana

Dodany przez: msewka (więcej moich przepisów)

Dynia marynowana
Dynia marynowana - Słodko-kwaśna dynia jest super przekąską. Wartość kaloryczna dyni jest dość niska - 100g świeżej masy to około 32 kcal. Natomiast jej wartość odżywcza jest dość duża. Szczególnie cenna jest dynia o pomarańczowym miąższu, gdyż zawiera dużo karotenu (prowitaminy A) - im bardziej intensywny jest kolor miąższu, tym więcej witamin. Na wartość dyni wpływa zawartość cukru. Owoce dyni poleca się ludziom z miażdżycą, ze stwardnieniem tętnic, z nadciśnieniem tętniczym, a także w przypadkach obrzęków w niewydolności nerek, serca czy wątroby. Związki w nich zawarte działają moczopędnie, mogą być również używane przy leczeniu zaparć szczególnie u ludzi otyłych. Dynię pokroić w kostkę.Cukier wymieszać z wodą i octem-zagotować.Wsypać dynię i utrzymywać w stanie wrzenia 15 minut.Dodać gożdziki i ponownie zagotować.Przełożyć do słoików i zamknąć.Nie trzeba już pasteryzować.
Obejrzane: 1106
Porcje: 15
Przygotowanie: 45 min
Trudność:
194,7
kalorie
49,7
węglowodany
2,8
białko
0,6
tłuszcze
6,0
błonnik
0,0
cholesterol
29,9
magnez
141,1
wapń
1,7
żelazo

Składniki

  • 2 kg dyni
  • pół kg cukru
  • 1 szklanka octu 10 %
  • 1 szklanka wody
  • kilkanaście szt goździków

kup składniki

Brakuje Ci składników do tego przepisu?

Chcesz zapisać składniki?

Przygotowanie:

Krok 1

Dynię pokroić w kostkę.Cukier wymieszać z wodą i octem-zagotować.Wsypać dynię i utrzymywać w stanie wrzenia 15 minut.Dodać gożdziki i ponownie zagotować.Przełożyć do słoików i zamknąć.Nie trzeba już pasteryzować.

Skomentuj:

Logowanie

yNie masz konta? zarejestruj się

 

Hasło zostanie przesłane na podany adres e-mail po zakończeniu rejestracji

Klikając poniższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

Zaloguj się lub zarejestruj za pośrednictwem serwisów społecznościowych

Klikając powyższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

×

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Twoje ulubione potrawy, informacje o składnikach, inspiracje i artykuły wprost na Twoj e-mail:

×

Znajdź przepis

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Na Wrzącej Kuchni znajdziesz wiele sprawdzonych i oryginalnych przepisów. Skorzystaj z wyszukiwarki aby znaleźć cos dla siebie.

×