Dżem z dyni

Dodany przez: Apetyczna babeczka (więcej moich przepisów)

Dżem z dyni
Dżem z dyni - Druga odsłona dżemu dyniowego w tym sezonie, tym razem w formie musu, gładki i bez wyczuwalnych kawałków. Smakuje bardzo orzeźwiająco, słodycz umiarkowana czyli tak jak lubię. Przepis powstał metodą prób i błędów, doprawiania i smakowania, aż smak zachwycił mnie i resztę rodziny. Sezon dyniowy w pełni więc polecam zamykać te słoneczne warzywa w słojach na dni kiedy niebo będzie szaro - bure. 1. Dynie obieramy ze skóry, wykrawamy miękki miękisz, pozostawiamy tylko twardą część. Kroimy na mniejsze kawałki, zasypujemy cukrem i pozostawiamy aż dynia puści sok, ( ok. 1 godziny). 2. Następnie gotujemy dynię do miękkości, gdy zmięknie partiami wkładamy do blendera i miksujemy na gładką masę. Pomarańcze i cytrynę dokładnie myjemy, ścieramy skórkę na tarce o małych oczkach, dodajemy do gotującej się dyni. Następnie wyciskamy cały sok z cytrusów i również dodajemy do dżemu. 3. Odparowujemy na małym ogniu przez ok. godzinę, od czasu do czasu mieszając, pod koniec dosypujemy kwasek cytrynowy i suche galaretki. Gorący dżem przekładamy do wyparzonych słoików, zakręcamy i pasteryzujemy 10 minut.
Obejrzane: 2794
Porcje: 12
Przygotowanie: 120 min+
Trudność:

Składniki

  • 2.5 kg dyni
  • 1 kg cukru
  • 2 szt galaretki pomarańczowej
  • 2 szt pomarańczy
  • 1 szt cytyny
  • 3 łyżeczki kwasku cytynowego

kup składniki

Brakuje Ci składników do tego przepisu?

Chcesz zapisać składniki?

Przygotowanie:

Krok 1

1. Dynie obieramy ze skóry, wykrawamy miękki miękisz, pozostawiamy tylko twardą część. Kroimy na mniejsze kawałki, zasypujemy cukrem i pozostawiamy aż dynia puści sok, ( ok. 1 godziny).

Krok 2

2. Następnie gotujemy dynię do miękkości, gdy zmięknie partiami wkładamy do blendera i miksujemy na gładką masę. Pomarańcze i cytrynę dokładnie myjemy, ścieramy skórkę na tarce o małych oczkach, dodajemy do gotującej się dyni. Następnie wyciskamy cały sok z cytrusów i również dodajemy do dżemu.

Krok 3

3. Odparowujemy na małym ogniu przez ok. godzinę, od czasu do czasu mieszając, pod koniec dosypujemy kwasek cytrynowy i suche galaretki. Gorący dżem przekładamy do wyparzonych słoików, zakręcamy i pasteryzujemy 10 minut.

Skomentuj:

Logowanie

yNie masz konta? zarejestruj się

 

Hasło zostanie przesłane na podany adres e-mail po zakończeniu rejestracji

Klikając poniższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

Zaloguj się lub zarejestruj za pośrednictwem serwisów społecznościowych

Klikając powyższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

×

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Twoje ulubione potrawy, informacje o składnikach, inspiracje i artykuły wprost na Twoj e-mail:

×

Znajdź przepis

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Na Wrzącej Kuchni znajdziesz wiele sprawdzonych i oryginalnych przepisów. Skorzystaj z wyszukiwarki aby znaleźć cos dla siebie.

×