Sernik na zimno Pianka

Dodany przez: Monika Wiąckiewicz (więcej moich przepisów)

Sernik na zimno Pianka
Sernik na zimno Pianka - Kolejny przepis z serii: deser z czasów cielęcych. Nie jadłam go przez wiele lat - kojarzy mi się z urodzinami z czasów gdy nic nie było w sklepach, twaróg był trudny do upolowania w sklepie, więc zaradne mamy wymyślały zastępcze produkty udające inne produkty... tak jak w tym przypadku. Typowy przykład sernika bez sera; zaskakujący w smaku i powalający delikatnością :-) Rano: ugotuj wodę wrzącą i wg przepisu na opakowaniu przygotuj 3 galaretki (cytrynową odkładam na później). Uwaga! dodaj ok 0,5 szklanki wody mniej! Rozpuszczoną galaretkę wylej na duże obiadowe talerze i odstaw do stężenia. Po południu: w połowie porcji wody rozpuszczam cytrynową galaretkę. Czekam aż wystygnie i zacznie tężeć. Wlewam ścinającą się galaretkę do miski, dodaję mleko skondensowane i miksuję mikserem przez chwilę, aż spieni się trochę od napowietrzenia przy ubijaniu masa. W tortownicę nie większej niż 22 cm wykładam papierem do pieczenia; na patelni lub w malutkim garnuszku rozpuszczam masło, dodaję pokruszone herbatniki i przekładam na spód tortownicy, wyrównując go. Galaretki kroję w kostkę na talerzach, układam na spodzie i łyżką zalewam pierwszą warstwę spodu i pociętych, kolorowych galaretek. Odkładam do lodówki na kilka minut. Znów: przekładam kwadraciki galaretek, zalewam je masą mleczną i odkładam do lodówki. Czynność powtarzam ile mi starczy galaretek i masy. Schładzam. Po wyjęciu kroję jak tort. Można ten sernik ozdobić ubitą śmietaną, ale sam jest lekkim deserem - więc po co :-)
Obejrzane: 34556
Porcje: 12
Przygotowanie: 120 min+
Trudność:

Składniki

  • 1 puszka mleka skondensowanego, niesłodzonego
  • 4 galaretki: cytrynowa, pomarańczowa, truskawkowa i agrestowa
  • 1 opakowanie ciastek typu petit buerre
  • 1 łyżka masła

kup składniki

Brakuje Ci składników do tego przepisu?

Chcesz zapisać składniki?

Przygotowanie:

Krok 1

Rano:
ugotuj wodę wrzącą i wg przepisu na opakowaniu przygotuj 3 galaretki (cytrynową odkładam na później). Uwaga! dodaj ok 0,5 szklanki wody mniej!

Rozpuszczoną galaretkę wylej na duże obiadowe talerze i odstaw do stężenia.

Krok 2

Po południu: w połowie porcji wody rozpuszczam cytrynową galaretkę. Czekam aż wystygnie i zacznie tężeć.
Wlewam ścinającą się galaretkę do miski, dodaję mleko skondensowane i miksuję mikserem przez chwilę, aż spieni się trochę od napowietrzenia przy ubijaniu masa.

W tortownicę nie większej niż 22 cm wykładam papierem do pieczenia; na patelni lub w malutkim garnuszku rozpuszczam masło, dodaję pokruszone herbatniki i przekładam na spód tortownicy, wyrównując go.

Krok 3

Galaretki kroję w kostkę na talerzach, układam na spodzie i łyżką zalewam pierwszą warstwę spodu i pociętych, kolorowych galaretek. Odkładam do lodówki na kilka minut. Znów: przekładam kwadraciki galaretek, zalewam je masą mleczną i odkładam do lodówki. Czynność powtarzam ile mi starczy galaretek i masy.

Schładzam. Po wyjęciu kroję jak tort.
Można ten sernik ozdobić ubitą śmietaną, ale sam jest lekkim deserem - więc po co :-)

Skomentuj:

Logowanie

yNie masz konta? zarejestruj się

 

Hasło zostanie przesłane na podany adres e-mail po zakończeniu rejestracji

Klikając poniższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

Zaloguj się lub zarejestruj za pośrednictwem serwisów społecznościowych

Klikając powyższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

×

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Twoje ulubione potrawy, informacje o składnikach, inspiracje i artykuły wprost na Twoj e-mail:

×

Znajdź przepis

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Na Wrzącej Kuchni znajdziesz wiele sprawdzonych i oryginalnych przepisów. Skorzystaj z wyszukiwarki aby znaleźć cos dla siebie.

×