Orzechowa chrupanka na rumowym miodzie

Dodany przez: ARSH (więcej moich przepisów)

Typowy świąteczny smak- miód, cynamon, orzechy... Standard smaku każdego domu w świątecznym okresie, ale w zupełnie nowej odsłonie. Pięknie zapakowana ucieszy każdego, kto znajdzie ją pod swoim drzewkiem. Pochrupiecie ze mną...?
Obejrzane: 795
Porcje: 8
Przygotowanie: 120 min+
Trudność:
Ostrość:

Składniki

  • 500 g orzechy arachidowe
  • 200 g orzechy laskowe
  • 200 g orzechy nerkowca
  • 300 g orzechy włoskie
  • 0.5 opakowania cynamon
  • 0.5 opakowania aromat rumowy
  • 150 g miód stały

kup składniki

Brakuje Ci składników do tego przepisu?

Chcesz zapisać składniki?

Przygotowanie:

Krok 1

W teorii wszystko wydaje się być proste, praktyka jednak Was zaskoczy. Przygotujcie sobie na ten przepis jakieś 2-3 godzinki łącznie. Może więcej…
Zaczynamy od nastawienia piekarnika na 200 stopni i sprażenia orzechów. Wkładamy je, wysypane na wyłożoną folią lub papierem blaszkę, na 10 minut i w tym czasie warujemy przy drzwiczkach sprawdzając, czy nie przypalają się orzechy położone wyżej. W czasie prażenia warto raz mieszankę przemieszać.

Krok 2

Orzechy studzimy, wybieramy laskowe i układamy na ręczniku, zawijamy i rolujemy zawiniątko dłońmi, aby spadła gorzka , zbrązowiona skórka.

Krok 3

Wszystkie orzeszki wsypujemy do garnka, dodajemy miód, cynamon i połowę aromatu rumowego, podgrzewamy delikatnie do rozpuszczenia się miodu. Gorącą masę wykładamy do plastikowego pojemnika, porządnie ugniatamy, aby cała masa tworzyła zwartą strukturę i tak przygotowany pojemnik umieszczamy na minimum 2 godzinki w lodówce.

Krok 4

Zastygniętą chrupankę wyciągamy z pojemnika (nie podpowiem jak…kombinujcie…u mnie rozchylałam boki pudełka aż masa wypadła), kroimy w kosteczki nożem z piłką, powolnymi ruchami i…to już. Teraz pozostaje chrupankę umieścić w ładnym słoiczku, ozdobnym pudełeczku, lub po prostu na talerzyku i zjeść ciesząc się dźwiękiem łamanych orzechów i smakiem rumowego miodu. Pomysłowy , zdrowy i słodki prezent dla bliskich- taki od serca:)

Skomentuj:

Logowanie

yNie masz konta? zarejestruj się

 

Hasło zostanie przesłane na podany adres e-mail po zakończeniu rejestracji

Klikając poniższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

Zaloguj się lub zarejestruj za pośrednictwem serwisów społecznościowych

Klikając powyższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

×

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Twoje ulubione potrawy, informacje o składnikach, inspiracje i artykuły wprost na Twoj e-mail:

×

Znajdź przepis

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Na Wrzącej Kuchni znajdziesz wiele sprawdzonych i oryginalnych przepisów. Skorzystaj z wyszukiwarki aby znaleźć cos dla siebie.

×