Deser kokosowy

Dodany przez: KrainaSosny (więcej moich przepisów)

Deser kokosowy zniewala swoim smakiem. Wiórki, mleko, kasza manna i biała czekolada tworzą idealne połączenie. Deser kokosowy - raz go spróbujesz i zapragniesz więcej!
Obejrzane: 294
Porcje: 2
Przygotowanie: 45 min
Trudność:

Składniki

  • 100 ml mleka
  • 80 g wiórków koksowych
  • 3 łyżki mleka w proszku
  • 4 łyżki kaszy manny
  • 2 łyżeczki żelatyny
  • 60 g cukru pudru
  • 100 g gorzkiej czekolady

kup składniki

Brakuje Ci składników do tego przepisu?

Chcesz zapisać składniki?

Przygotowanie:

Krok 1

Żelatynę zalać 1 łyżką zimnej wody i odstawić do napęcznienia. Następnie rozpuścić w kąpieli wodnej. Mleko zagotować z cukrem pudrem, lekko przestudzić i wlewać stopniowo do rozpuszczonej żelatyny, cały czas mieszając. Dodać wiórki, mleko w proszku oraz kaszę, połączyć i przestudzić.

Krok 2

Z papieru do pieczenia wyciąć dwa prostokąty o szerokości równej obwodowi dowolnych kubków i wysokości około 10 cm. Czekoladę rozpuścić w kąpieli wodnej, wylać na papier, rozsmarować szybko na wyciętych z papieru prostokątach szerokim nożem. Papier z czekoladą zawinąć w rulon, tak aby czekolada znalazła się w środku papierowego walca, całość włożyć do kubka i odstawić do całkowitego zastygnięcia. Kiedy czekolada stwardnieje delikatnie usunąć papier do pieczenia. Czekoladowe walce ustawić na talerzykach i napełnić chłodnym, kokosowym nadzieniem. Udekorować kokosowymi płatkami. Podawać.

Skomentuj:

Logowanie

yNie masz konta? zarejestruj się

 

Hasło zostanie przesłane na podany adres e-mail po zakończeniu rejestracji

Klikając poniższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

Zaloguj się lub zarejestruj za pośrednictwem serwisów społecznościowych

Klikając powyższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

×

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Twoje ulubione potrawy, informacje o składnikach, inspiracje i artykuły wprost na Twoj e-mail:

×

Znajdź przepis

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Na Wrzącej Kuchni znajdziesz wiele sprawdzonych i oryginalnych przepisów. Skorzystaj z wyszukiwarki aby znaleźć cos dla siebie.

×