Domowe krówki ze śliwkami kalifornijskimi i solą morską

Dodany przez: Julita Strzałkowska (więcej moich przepisów)

Domowe krówki ze śliwkami kalifornijskimi i solą morską

Domowe krówki ze śliwkami  - to tradycyjny, sprawdzony przepis. Przepis do przygotowania którego potrzebujesz tylko pięciu składników i 20 minut w kuchni. Za smakiem tych krówek przepadają nie tylko dzieci :). Śliwki kalifornijskie pokrój na drobniejsze kawałki lub paski. Do rondelka przelej mleko skondensowane, dodaj masło, sól, na średnim ogniu, mieszając cały czas doprowadź do wrzenia, gotuj o 12-15 minut, do zmiany lokoru na karmelowy I znaczniego zgęstnienia masy. Zdejmij rondelek z ognia, dodaj kawałki śliwek kalifornijskich, wymieszaj, całość wylej do formy wyścielonej papierem do pieczenia, udekoruj płatkami soli. Odstaw do wystygnięcia. Zimną masę pokrój na kawałki.
Obejrzane: 1586
Porcje: 20
Przygotowanie: 30 min
Trudność:

Składniki

  • 2 puszki mleka skondensowanego
  • 12 śliwek kalifornijskich
  • 4 łyżki masła
  • 1 łyżeczka ekstraktu z wanilii
  • 1 łyżeczka soli morskiej

kup składniki

Brakuje Ci składników do tego przepisu?

Chcesz zapisać składniki?

Przygotowanie:

Krok 1

Śliwki kalifornijskie pokrój na drobniejsze kwałaki lub paski.
Do rondelka przelej mleko skondensowane, dodaj masło, sól, na średnim ogniu, mieszając cały czas doprowadź do wrzenia, gotuj o 12-15 minut, do zmiany lokoru na karmelowy I znaczniego zgęstnienia masy.
Zdejmij rondelek z ognia, dodaj kawałki śliwek kalifornijskich, wymieszaj, całość wylej do formy wyścielonej papierem do pieczenia, udekoruj płatkami soli. Odstaw do wystygnięcia.
Zimną masę pokrój na kawałki.

Skomentuj:

Logowanie

yNie masz konta? zarejestruj się

 

Hasło zostanie przesłane na podany adres e-mail po zakończeniu rejestracji

Klikając poniższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

Zaloguj się lub zarejestruj za pośrednictwem serwisów społecznościowych

Klikając powyższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

×

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Twoje ulubione potrawy, informacje o składnikach, inspiracje i artykuły wprost na Twoj e-mail:

×

Znajdź przepis

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Na Wrzącej Kuchni znajdziesz wiele sprawdzonych i oryginalnych przepisów. Skorzystaj z wyszukiwarki aby znaleźć cos dla siebie.

×