Semifreddo malinowo – śmietankowe

Dodany przez: KrainaSosny (więcej moich przepisów)

Semifreddo malinowo - śmietankowe to wspaniały deser na zimno. Ochłodzi gości w upalne dni. Semifreddo malinowo - śmietankowe jest dobre na każdą okazję.
Obejrzane: 2062
Porcje: 12
Przygotowanie: 30 min
Trudność:

Składniki

I warstwa

  • 300 g malin
  • 250 ml kremówki 30%
  • 100 g cukru
  • 2 żółtka
  • 1 jajko

II warstwa

  • 250 ml kremówki 30%
  • 50 g cukru
  • 2 żółtka
  • 1 jajko
kup składniki

Brakuje Ci składników do tego przepisu?

Chcesz zapisać składniki?

Przygotowanie:

Krok 1

Warstwa malinowa: kremówkę ubić na sztywno, odstawić. Maliny umyć, oczyścić i zmiksować blenderem na gładką masę. Jajka i żółtko wbić do oddzielnej miski, dodać cukier, wymieszać. Miskę umieścić nad rondlem z wodą i podgrzewać na parze przez 7 minut cały czas mieszając mikserem na wolnych obrotach, aż powstanie jasna i gęsta masa. Wyłączyć palnik, miskę zdjąć z ognia i miksować kolejne 7 minut aż jej zawartość ostygnie. Do masy dodać ubitą kremówkę oraz zmiksowane maliny. Dokładnie wymieszać. Keksówkę wyłożyć przezroczystą folią spożywczą lub papierem do pieczenia. Masę przelać do formy i wstawić do zamrażarki na ok. 1 godzinę. W tym czasie przygotować drugą warstwę.

Krok 2

Warstwa malinowa: kremówkę ubić na sztywno, odstawić. Jajka i żółtko wbić do oddzielnej miski, dodać cukier, wymieszać. Miskę zawiesić nad rondlem z wodą, podgrzewać na parze przez 7 minut cały czas mieszając mikserem na wolnych obrotach, aż powstanie jasna i gęsta masa. Wyłączyć palnik, miskę zdjąć z ognia i miksować kolejne 7 minut aż całość ostygnie. Do masy dodać ubitą kremówkę, połączyć. Wyjąć z zamrażarki formę z częścią malinową i wyłożyć na nią warstwę jasną. Ponownie wstawić do zamrażarki, tym razem na całą noc.

Skomentuj:

Logowanie

yNie masz konta? zarejestruj się

 

Hasło zostanie przesłane na podany adres e-mail po zakończeniu rejestracji

Klikając poniższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

Zaloguj się lub zarejestruj za pośrednictwem serwisów społecznościowych

Klikając powyższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

×

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Twoje ulubione potrawy, informacje o składnikach, inspiracje i artykuły wprost na Twoj e-mail:

×

Znajdź przepis

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Na Wrzącej Kuchni znajdziesz wiele sprawdzonych i oryginalnych przepisów. Skorzystaj z wyszukiwarki aby znaleźć cos dla siebie.

×