Sok z papierówek na zimę

Dodany przez: KrainaSosny (więcej moich przepisów)

Sok z papierówek na zimę
Sok z papierówek na zimę - Jeśli macie pod dostatkiem papierówek i zastanawiacie się co z nimi zrobić sprawa jest prosta. Można zrobić dżem z papierówek lub sok. Obydwa przetwory z pewnością Was nie zawiodą. Sok z papierówek na zimę jak zrobić? Butelki wyparzyć w gorącej wodzie i osuszyć. Nakrętki przetrzeć wacikiem namoczonym w spirytusie. Jabłka umyć, usunąć ogonki i przepuścić przez sokowirówkę lub wolnoobrotową wyciskarkę. Sok wyciśnięty z owoców przecedzić przez gęste sitko oraz gazę usuwając powstałą pianę. Całość przelać do garnka, dodać cynamon, wanilię i zagotować. Do gorącego napoju stopniowo dodawać cukier, sprawdzając czy jego ilość jest wystarczająca. Sok przelać do przygotowanych butelek, zakręcić szczelnie, ustawić do góry dnem i pozostawić do całkowitego wystudzenia. Schować do szafki i otworzyć w chłodny jesienny/zimowy wieczór! :)
Obejrzane: 9797
Porcje: 3
Przygotowanie: 60 min
Trudność:

Składniki

  • 2-3 kg soku z papierówek na zimę
  • 1 laska cynamonu
  • 0.5 laski wanilii
  • cukier do smaku

kup składniki

Brakuje Ci składników do tego przepisu?

Chcesz zapisać składniki?

Przygotowanie:

Krok 1

Butelki wyparzyć w gorącej wodzie i osuszyć. Nakrętki przetrzeć wacikiem namoczonym w spirytusie.

Krok 2

Jabłka umyć, usunąć ogonki i przepuścić przez sokowirówkę lub wolnoobrotową wyciskarkę. Sok wyciśnięty z owoców przecedzić przez gęste sitko oraz gazę usuwając powstałą pianę. Całość przelać do garnka, dodać cynamon, wanilię i zagotować. Do gorącego napoju stopniowo dodawać cukier, sprawdzając czy jego ilość jest wystarczająca. Sok przelać do przygotowanych butelek, zakręcić szczelnie, ustawić do góry dnem i pozostawić do całkowitego wystudzenia. Schować do szafki i otworzyć w chłodny jesienny/zimowy wieczór! :)

Skomentuj:

Logowanie

yNie masz konta? zarejestruj się

 

Hasło zostanie przesłane na podany adres e-mail po zakończeniu rejestracji

Klikając poniższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

Zaloguj się lub zarejestruj za pośrednictwem serwisów społecznościowych

Klikając powyższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

×

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Twoje ulubione potrawy, informacje o składnikach, inspiracje i artykuły wprost na Twoj e-mail:

×

Znajdź przepis

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Na Wrzącej Kuchni znajdziesz wiele sprawdzonych i oryginalnych przepisów. Skorzystaj z wyszukiwarki aby znaleźć cos dla siebie.

×