Dżem z moreli

Dodany przez: Julita Strzałkowska (więcej moich przepisów)

Dżem z moreli
Dżem z moreli, cudowny kolor i smak. Bardzo łatwy przepis, zawsze wychodzi. Idealny do naleśników i placków, czy białego sera. Morele są źródłem żelaza, fosforu i potasu (300 mg w 100 g owocu). Zawierają beta-karoten (cztery razy więcej niż brzoskwinie), a także trzy razy więcej witaminy B2 (160 mg w 100 g). Dzięki temu morele pomagają w tworzeniu czerwonych ciałek krwi, wzmacniają i regenerują organizm. W porównaniu do brzoskwiń są jednak nieco bardziej kaloryczne Morele myjemy, oszuszamy, przekrajamy na pół i usuwamy pestki. Morele kroimy na drobne części, przekładamy do garnka. Granek z morelami wstawiamy na średni ogień i powoli doprowadzamy do wrzenia, co chwila mieszając. Po zagotowaniu czekamy 3-4 min i dodajemy cukier. Ponownie doprowadzamy do zagotowania, gotujemy 3-4 minuty, zbierajac powstały szum. Morele przekładamy do przygotowanych słoików, zakręcamy i stawiamy do góry dnem do momentu kiedy wystygną. Gotowe, prawda, że proste :).
Obejrzane: 10186
Porcje: 6
Przygotowanie: 60 min
Trudność:

Składniki

  • 1.5 kg moreli
  • 20 dkg cukru/ksylitolu

kup składniki

Brakuje Ci składników do tego przepisu?

Chcesz zapisać składniki?

Przygotowanie:

Krok 1

Morele myjemy, oszuszamy, przekrajamy na pół i usuwamy pestki. Morele kroimy na drobne części, przekładamy do garnka.

Krok 2

Granek z morelami wstawiamy na średni ogień i powoli doprowadzamy do wrzenia, co chwila mieszając. Po zagotowaniu czekamy 3-4 min i dodajemy cukier. Ponownie doprowadzamy do zagotowania, gotujemy 3-4 minuty, zbierajac powstały szum. Morele przekładamy do przygotowanych słoików, zakręcamy i stawiamy do góry dnem do momentu kiedy wystygną. Gotowe, prawda, że proste :).

Skomentuj:

Logowanie

yNie masz konta? zarejestruj się

 

Hasło zostanie przesłane na podany adres e-mail po zakończeniu rejestracji

Klikając poniższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

Zaloguj się lub zarejestruj za pośrednictwem serwisów społecznościowych

Klikając powyższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

×

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Twoje ulubione potrawy, informacje o składnikach, inspiracje i artykuły wprost na Twoj e-mail:

×

Znajdź przepis

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Na Wrzącej Kuchni znajdziesz wiele sprawdzonych i oryginalnych przepisów. Skorzystaj z wyszukiwarki aby znaleźć cos dla siebie.

×