Sok z malin na zimę

Dodany przez: czekoladka (więcej moich przepisów)

Sok z malin na zimę, jak go sprawnie zrobić?
Sok z malin na zimę - Zawsze robię taki sok na zimę. Jako dodatek do gorącej herbaty jest też świetnym lekiem na przeziębienie. Z pewnością własnoręcznie zrobiony domowy sok będzie najlepszym lekarstwem na zimowe dolegliwości. Ten sok to bogactwo witaminy C. Przepis jest identyczny jak przepis mojej babci, moja mama Też go robiła. Owoce przebrać, zasypać cukrem, dokładnie wymieszać i przykryć lnianą ściereczką. Odstawić na dobę, co kilka godzin mieszając, by cukier dobrze się rozpuścił. Następnie przecisnąć owoce przez gazę lub pieluchę tetrową. Powstały sok zagotować, rozlać do słoiczków, szczelnie zakręcić i pasteryzować 5 min.  
Obejrzane: 4733
Porcje: 12
Przygotowanie: 90 min
Trudność:
Ostrość:

Składniki

  • 3 kg malin
  • 1.5 kg cukru

kup składniki

Brakuje Ci składników do tego przepisu?

Chcesz zapisać składniki?

Przygotowanie:

Krok 1

Owoce przebrać, zasypać cukrem, dokładnie wymieszać i przykryć lnianą ściereczką. Odstawić na dobę, co kilka godzin mieszając, by cukier dobrze się rozpuścił. Następnie przecisnąć owoce przez gazę lub pieluchę tetrową. Powstały sok zagotować, rozlać do słoiczków, szczelnie zakręcić i pasteryzować 5 min.

Skomentuj:

Logowanie

yNie masz konta? zarejestruj się

 

Hasło zostanie przesłane na podany adres e-mail po zakończeniu rejestracji

Klikając poniższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

Zaloguj się lub zarejestruj za pośrednictwem serwisów społecznościowych

Klikając powyższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

×

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Twoje ulubione potrawy, informacje o składnikach, inspiracje i artykuły wprost na Twoj e-mail:

×

Znajdź przepis

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Na Wrzącej Kuchni znajdziesz wiele sprawdzonych i oryginalnych przepisów. Skorzystaj z wyszukiwarki aby znaleźć cos dla siebie.

×