Carpaccio z cukinii

Dodany przez: Pipi & có (więcej moich przepisów)

Carpaccio z cukinii
Carpaccio z cukinii - jest odpowiedzą na mięsne wersje tego dania. Ta wegetariańska wersja carpaccio ląduje na moim stole od jakiegoś czasu, uwielbiam ją. Cukinie umyj i nożykiem do obierania warzyw ścinaj wzdłuż długie, cieniutkie paseczki. Na dużym półmisku układaj je jeden obok drugiego, tak żeby nachodziły na siebie w niewielkim stopniu - tak jak dachówki na dachu :-) Kiedy już pokryjesz cały półmisek - tym samym nożykiem pościnaj cieniutkie płatki parmezanu, które rozłóż na cukinii, popieprz pieprzem i spryskaj sokiem z cytryny. Powtarzaj całą procedurę kolejny raz: paseczki cukinii, parmezan, pieprz, cytryna. Odstaw w chłodne miejsce na parę chwil, żeby smaki się przemieszały, a carpaccio nabrało jędrności. Pokrój nożykiem do pizzy i smacznego!
Obejrzane: 2787
Porcje: 4
Przygotowanie: 45 min
Trudność:
Ostrość:

Składniki

  • 2 lub 3 chude, ale długie cukinie - najlepiej młode
  • 100 g parmezanu (w jednym kawałku)
  • świerzo zmielony pieprz
  • sok z jednej cytryny

kup składniki

Brakuje Ci składników do tego przepisu?

Chcesz zapisać składniki?

Przygotowanie:

Krok 1

Cukinie umyj i nożykiem do obierania warzyw ścinaj wzdłuż długie, cieniutkie paseczki. Na dużym półmisku układaj je jeden obok drugiego, tak żeby nachodziły na siebie w niewielkim stopniu - tak jak dachówki na dachu :-)

Kiedy już pokryjesz cały półmisek - tym samym nożykiem pościnaj cieniutkie płatki parmezanu, które rozłóż na cukinii, popieprz pieprzem i spryskaj sokiem z cytryny.

Krok 2

Powtarzaj całą procedurę kolejny raz: paseczki cukinii, parmezan, pieprz, cytryna.

Krok 3

Odstaw w chłodne miejsce na parę chwil, żeby smaki się przemieszały, a carpaccio nabrało jędrności.

Pokrój nożykiem do pizzy i smacznego!

Skomentuj:

Logowanie

yNie masz konta? zarejestruj się

 

Hasło zostanie przesłane na podany adres e-mail po zakończeniu rejestracji

Klikając poniższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

Zaloguj się lub zarejestruj za pośrednictwem serwisów społecznościowych

Klikając powyższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

×

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Twoje ulubione potrawy, informacje o składnikach, inspiracje i artykuły wprost na Twoj e-mail:

×

Znajdź przepis

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Na Wrzącej Kuchni znajdziesz wiele sprawdzonych i oryginalnych przepisów. Skorzystaj z wyszukiwarki aby znaleźć cos dla siebie.

×