Kurki ze śmietaną i pietruszką

Dodany przez: Julita Strzałkowska (więcej moich przepisów)

Kurki ze śmietaną i pietruszką
Kurki ze śmietaną i pietruszką, Klasyczne podejście do obróbki kurek, jednak zawsze mile widziane przez moją rodzinkę. Rośnie w lasach liściastych i iglastych, często na piaszczystych, kwaśnych glebach. Często pod świerkami pośród mchów. W niektórych rejonach Europy jednak zanika. Barwy białej lub bladożółtej, o zwartej konsystencji, łamliwy, włóknisty w trzonie. Zapach owocowy, korzenny, nieco pieprzowy. Smak łagodny, kwaskowaty lub lekko ostry. Kurki ze śmietaną i pietruszką, Klasyczne podejście do obróbki kurek, jednak zawsze mile widziane przez moją rodzinkę. Na patelnię z rogrzaną oliwą i masłem wrzucamy drobno posiekaną szalotkę. Kiedy szalotka będzie zeszklona dodajemy oczyszczone wcześniej grzyby. Grzyby smażymy do zdredukowania większości płynu, doprawiamy, dodajemy śmietanę. Redukujemy ogień. Mieszamy łącząc wszystkie składniki. Na końcu dodajemy drobno pokrojoną natkę pietruszki i gotowe.
Obejrzane: 2734
Porcje: 4
Przygotowanie: 45 min
Trudność:
Ostrość:

Składniki

  • 80 dkg kurek
  • 100 g śmietany przynajmniej 18%
  • 0.5 pęczka pietruszki
  • 1 łyżka masła
  • 1 łyżka oliwy z oliwek
  • 3 małe szalotki
  • sól
  • pieprz
  • masło do wysmarowania formy

kup składniki

Brakuje Ci składników do tego przepisu?

Chcesz zapisać składniki?

Przygotowanie:

Krok 1

Na patelnię z rogrzaną oliwą i masłem wrzucamy drobno posiekaną szalotkę. Kiedy szalotka będzie zeszklona dodajemy oczyszczone wcześniej grzyby.

Krok 2

Grzyby smażymy do zdredukowania większości płynu, doprawiamy, dodajemy śmietanę. Redukujemy ogień. Mieszamy łącząc wszystkie składniki.

Krok 3

Na końcu dodajemy drobno pokrojoną natkę pietruszki i gotowe.

Skomentuj:

Logowanie

yNie masz konta? zarejestruj się

 

Hasło zostanie przesłane na podany adres e-mail po zakończeniu rejestracji

Klikając poniższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

Zaloguj się lub zarejestruj za pośrednictwem serwisów społecznościowych

Klikając powyższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

×

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Twoje ulubione potrawy, informacje o składnikach, inspiracje i artykuły wprost na Twoj e-mail:

×

Znajdź przepis

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Na Wrzącej Kuchni znajdziesz wiele sprawdzonych i oryginalnych przepisów. Skorzystaj z wyszukiwarki aby znaleźć cos dla siebie.

×