Komentarze: 0

Dzieje się

Najświeższe ryby i owoce morza – Złoto Hiszpanii

Miasto: Warszawa

Dziś przyleciały z Hiszpanii najpierwszej jakości owoce morza i ryby – wprost do sklepu Złoto Hiszpanii na Puławskiej 176/178. Dostawa w każdy czwartek.

Percebes (kaczenice), galicyjskie przysmaki wyławiane z Oceanu Atlantyckiego, przypominają maleńkie diabelskie kopytka. Ich poławianie bywa niebezpieczne, mimo to baskijscy percebeiros wciąż ryzykują życiem, żeby odczepić od skał te galaretowate twory o smaku morskiej wody. Je się je prawie na surowo, gotując we wrzątku jedynie przez 1,5 minuty i natychmiast schładzając lodem, by móc wyssać ze skorupki smaczną zawartość.

W sklepie Złoto Hiszpanii przy ul. Puławskiej percebes znajdziemy tuż obok innych morskich stworzeń, jak należące do arystokracji kulinarnej piotrosze, turboty, sepie i carabinieri. Kupimy tu także świeże tłuściutkie sardynki i mniejsze boquerones (docelowo anchois), świetne do szybkiego grillowania. Na miejscu pan Rafał Klask chętnie pomaga w wyborze technik kulinarnych.

Polecam Państwa uwadze także żywe homary ze spiętymi szczypcami. Chcecie świeżych produktów? Tu je znajdziecie.

Foto: Julita Strzałkowska. Wizyta odbyła się dziś, we czwartek 18 września 2014, o godz. 13, dostawa była przed południem.

 

DSC_7853 DSC_7843 DSC_7839 DSC_7838 DSC_7836 DSC_7864 DSC_7862 DSC_7848

DSC_7849
dodano 10 lat temu
 
 

Logowanie

yNie masz konta? zarejestruj się

 

Hasło zostanie przesłane na podany adres e-mail po zakończeniu rejestracji

Klikając poniższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

Zaloguj się lub zarejestruj za pośrednictwem serwisów społecznościowych

Klikając powyższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

×

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Twoje ulubione potrawy, informacje o składnikach, inspiracje i artykuły wprost na Twoj e-mail:

×

Znajdź przepis

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Na Wrzącej Kuchni znajdziesz wiele sprawdzonych i oryginalnych przepisów. Skorzystaj z wyszukiwarki aby znaleźć cos dla siebie.

×