Oponki serowe

Dodany przez: Domowe Wypieki (więcej moich przepisów)

Oponki serowe- jak zrobić?
Oponki serowe - najlepszy przepis na WrzącaKuchnia.pl. Oponki kojarzą mi się z moja cudowną, ukochaną babcią, która z wielu okazji a nawet ich braku robiła je ku naszej wielkiej radości. Do tej pory mam do nich wielki sentyment i często je robię. Jak ich nie kochać. Dobre są jako deser ale też jako drugie śniadanie do kawy. Do przesianej mąki z sodą, dodać ser, cukier, mleko i roztopione masło. Ciasto zagnieść. Rozwałkować na grubość ok. 1cm. Szklanką wykrawać duże krążki, a kieliszkiem w środku mały krążek. Oponki smażyć na głębokim tłuszczu z każdej strony na rumiano. Usmażone położyć na papierowym ręczniku w celu odsączenia z nadmiaru tłuszczu. Gotowe oponki posyp obficie cukrem pudrem. Smacznego!
Obejrzane: 11170
Porcje: 15
Przygotowanie: 90 min
Trudność:

Składniki

  • 300 g mąki pszennej
  • 1 łyżeczka sody oczyszczonej
  • 3 łyżki cukru
  • 350 g twarogu zmielonego dwukrotnie
  • 8 łyżek roztopionego masła
  • 10 łyżek mleka
  • cukier puder do posypania
  • tłuszcz do smażenia

kup składniki

Brakuje Ci składników do tego przepisu?

Chcesz zapisać składniki?

Przygotowanie:

Krok 1

Do przesianej mąki z sodą, dodać ser, cukier, mleko i roztopione masło. Ciasto zagnieść. Rozwałkować na grubość ok. 1cm. Szklanką wykrawać duże krążki, a kieliszkiem w środku mały krążek. Oponki smażyć na głębokim tłuszczu z każdej strony na rumiano. Usmażone położyć na papierowym ręczniku w celu odsączenia z nadmiaru tłuszczu. Gotowe oponki posyp obficie cukrem pudrem. Smacznego!

Skomentuj:

Logowanie

yNie masz konta? zarejestruj się

 

Hasło zostanie przesłane na podany adres e-mail po zakończeniu rejestracji

Klikając poniższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

Zaloguj się lub zarejestruj za pośrednictwem serwisów społecznościowych

Klikając powyższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

×

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Twoje ulubione potrawy, informacje o składnikach, inspiracje i artykuły wprost na Twoj e-mail:

×

Znajdź przepis

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Na Wrzącej Kuchni znajdziesz wiele sprawdzonych i oryginalnych przepisów. Skorzystaj z wyszukiwarki aby znaleźć cos dla siebie.

×