Zdrowa i kolorowa kanapeczka

Dodany przez: Jadźka Woźnik (więcej moich przepisów)

Moja kanapka jest zdrowa, zabawna i kolorowa, Bo warto zadać sobie czasę trochę trudu, By i na talerzu nie wiało nudą, By uśmiech zagościł na naszych twarzach, Bo połączenie zdrowia z zabawą rzadko się zdarza... Oto główne elementy kanapeczki: - Bułki - najlepiej, by były z mąki z pełnego przemiału, czyli z dobrej mąki z ekologicznej łąki, - Masło - nie za duża ilość, by żyłom nie dało w kość, - Czapeczka z grubego plastra pomidora - to warzywo młodości, a w nim witaminy: A, B1, B2, C, PP, nawet D, E, i K oraz mnóstwo minerałów, - Koperek - z bogactwem witamin A, B1, B2, B6, Bw, H, M i C oraz wapń, żelazo i fosfor, - Rzodkiewki - zawierają po trochu różnych witamin i wiele najzdrowszych związków, świetne przed egzaminami, a siarka w nich zawarta poprawia urodę i porost włosów, - Papryka - to niemal żywa witaminowa spółka, z królową witaminą C na czele, - Szczypiorek i cebulka - produkty ponoć dodające chęci do roboty, ratujące zdrowie ze swoimi bakteriobójczymi właściwościami, zawierające witaminy C,A,B1,B2,PP i minerały, a to co wyciska łzy to silne olejki eteryczne. - Marchew - najtańszy kosmetyk z prowitaminą A czyli karotenem, który dodaje naszej cerze kolorytu i poprawia wzrok oraz bombą innych witamin i minerałów, - Wreszcie coś z najzdrowszego białka, bo szynka z indyka tę listę zamyka :)
Obejrzane: 1398
Porcje: 1
Przygotowanie: 15 min
Trudność:
Ostrość:

Składniki

kup składniki

Brakuje Ci składników do tego przepisu?

Chcesz zapisać składniki?

Przygotowanie:

Krok 1

Tradycyjna kanapka wykonana w niekonwencjonalny sposób, wszystko zależy od umiejętności manualnych i poświęconego czasu. Z kilku prostych produktów można wyczarować cuda.... Zatem z koperku loki, oczka z rzodkiewki, spódnica z szynki, uśmiech z papryki, to mojej wyobraźni zdrowe, kulinarne wyniki! :D

Skomentuj:

Logowanie

yNie masz konta? zarejestruj się

 

Hasło zostanie przesłane na podany adres e-mail po zakończeniu rejestracji

Klikając poniższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

Zaloguj się lub zarejestruj za pośrednictwem serwisów społecznościowych

Klikając powyższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

×

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Twoje ulubione potrawy, informacje o składnikach, inspiracje i artykuły wprost na Twoj e-mail:

×

Znajdź przepis

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Na Wrzącej Kuchni znajdziesz wiele sprawdzonych i oryginalnych przepisów. Skorzystaj z wyszukiwarki aby znaleźć cos dla siebie.

×