Ciasto krówka

Dodany przez: Paabloo (więcej moich przepisów)

Ciasto krówka
Ciasto krówka - jak dla mnie symbol słodkiego dzieciństwa. Mam do tego ciasta wielki sentyment, tak duży, że teraz sam je robię :). Najlepsze oczywiście robiła moja mama, to jest właśnie jej przepis. Udaje się zawsze i zawsze znika w szybkim tempie. Na blaszce wykładamy herbatniki, rozsmarowujemy na nich masę krówkową. Przygotujemy budyń według przepisu, zostawiamy do ostygnięcia. Gdy ostygnie wykładamy go na blaszkę. Kładziemy na to następną warstwę herbatników. Ubijamy śmietanę. Żelatynę przygotowujemy według przepisu i dodajemy do śmietany, odstawiamy na około 10 min do lodówki. Gdy lekko stężeje wykładamy śmietanę na herbatniki. Posypujemy ciasto czekolada. Lub np. kawą. Odstawiamy ciasto do lodówki na co najmiej 2 godziny.
Obejrzane: 26256
Porcje: 20
Przygotowanie: 30 min
Trudność:

Składniki

  • 7 opakowań herbatników
  • 1 puszka masy krówkowej
  • 2 opakowania budyniu śmietankowego
  • 1 śmietana 30%
  • 1 łyżeczka żelatyny
  • 1 opakowanie Czekolady

kup składniki

Brakuje Ci składników do tego przepisu?

Chcesz zapisać składniki?

Przygotowanie:

Krok 1

Na blaszce wykładamy herbatniki, rozsmarowujemy na nich masę krówkową.

Krok 2

Przygotujemy budyń według przepisu, zostawiamy do ostygnięcia. Gdy ostygnie wykładamy go na blaszkę. Kładziemy na to następną warstwę herbatników.

Krok 3

Ubijamy śmietanę.

Krok 4

Żelatynę przygotowujemy według przepisu i dodajemy do śmietany, odstawiamy na około 10 min do lodówki. Gdy lekko stężeje wykładamy śmietanę na herbatniki.

Krok 5

Posypujemy ciasto czekolada. Lub np. kawą.

Krok 6

Odstawiamy ciasto do lodówki na co najmiej 2 godziny.

Skomentuj:

Logowanie

yNie masz konta? zarejestruj się

 

Hasło zostanie przesłane na podany adres e-mail po zakończeniu rejestracji

Klikając poniższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

Zaloguj się lub zarejestruj za pośrednictwem serwisów społecznościowych

Klikając powyższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

×

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Twoje ulubione potrawy, informacje o składnikach, inspiracje i artykuły wprost na Twoj e-mail:

×

Znajdź przepis

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Na Wrzącej Kuchni znajdziesz wiele sprawdzonych i oryginalnych przepisów. Skorzystaj z wyszukiwarki aby znaleźć cos dla siebie.

×