Truskawki w czekoladzie

Dodany przez: Monika Wiąckiewicz (więcej moich przepisów)

Połączenie doskonałe. Co prawda jest takich parę w świecie kulinarnym, ale truskawki z gorzką czekoladą - fenomenalne, romantyczne i cudowne <3
Obejrzane: 1417
Porcje: 2
Przygotowanie: 30 min
Trudność:

Składniki

  • 500 g świeżych truskawek z szypułkami
  • 100 g gorzkiej czekolady
  • 1 łyżeczka śmietany (najlepiej 30% lub mleczka kokosowego lub zwykłej śmietany)

kup składniki

Brakuje Ci składników do tego przepisu?

Chcesz zapisać składniki?

Przygotowanie:

Krok 1

Truskawki umyj z piasku i odłóż na ściereczkę lub ręcznik papierowy i susz je. Dobrze jest już suche włożyć do lodówki na np 10 minut żeby się schłodziły.

Krok 2

Czekoladę pokrusz na kawałki w wodnej kąpieli - tzn nad garnkiem z wrzącą wodą umieść miseczkę tak żeby nie dotykała powierzchni wody, wsyp tam pokruszoną czekoladę. Jak zacznie się roztapiać dodaj śmietanę lub mleczko kokosowe.

Jak kostki czekolady zmienią się w gładką masę - zamocz truskawki aż oblepi je czekolada i odkładaj je na np.: kamienny blat lub szklany duży półmisek.

Można oczywiście tworzyć warianty: mieszać kolory czekolad (uwaga: biała łatwo się scukrza i waży!), można obtoczyć w posypce cukrowej, posiekanych orzechach pistacjowych itd
Moim skromnym zdaniem gorzka czekolada w połączeniu ze słodyczą truskawki jest smakiem, którego już nie należy tuningować - jest idealny

Skomentuj:

Logowanie

yNie masz konta? zarejestruj się

 

Hasło zostanie przesłane na podany adres e-mail po zakończeniu rejestracji

Klikając poniższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

Zaloguj się lub zarejestruj za pośrednictwem serwisów społecznościowych

Klikając powyższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

×

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Twoje ulubione potrawy, informacje o składnikach, inspiracje i artykuły wprost na Twoj e-mail:

×

Znajdź przepis

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Na Wrzącej Kuchni znajdziesz wiele sprawdzonych i oryginalnych przepisów. Skorzystaj z wyszukiwarki aby znaleźć cos dla siebie.

×