Ogórki w zalewie curry

Dodany przez: Anioly w kuchni (więcej moich przepisów)

Ogórki w zalewie curry
Ogórki w zalewie curry - Żółte ogórki z posmakiem curry... To całkiem nowatorski przepis. Zawsze na zimę robimy ogórki kiszone lub korniszony, tym razem zaszaleliśmy i zaeksperymentowaliśmy. Dania orientalne lubimy, różne rodzaje curry nawet bardzo, więc postanowiliśmy zrobić ogórki z curry. Już otworzyliśmy pierwsze słoiki i jest naprawdę dobrze, przepis mogę jak najbardziej polecić. Ogórki myjemy, suszymy i kroimy w plastry. Cebulę kroimy w cienkie plastry. Przygotowujemy zalewę gotując wszystkie składniki. Do słoików wkładamy ogórki, parę ziaren gorczycy, plasterki cebuli. Zalewamy zalewą.Pasteryzujemy 5 minut. Po tym czasie wyłączamy gaz, ale słoiki zostawiamy jeszcze w garnku na 15 minut.
Obejrzane: 1786
Porcje: 5
Przygotowanie: 30 min
Trudność:
Ostrość:

Składniki

  • 2,5 kg ogórków
  • 2-3 cebule
  • gorczyca

ZALEWA

  • 7 szklanek wody
  • 3 szklanki cukru
  • 1 1/2 łyżek soli
  • 1 1/2 szklanek octu
  • 1 łyżka czubata curry
kup składniki

Brakuje Ci składników do tego przepisu?

Chcesz zapisać składniki?

Przygotowanie:

Krok 1

Ogórki myjemy, suszymy i kroimy w plastry. Cebulę kroimy w cienkie plastry. Przygotowujemy zalewę gotując wszystkie składniki. Do słoików wkładamy ogórki, parę ziaren gorczycy, plasterki cebuli. Zalewamy zalewą.Pasteryzujemy 5 minut. Po tym czasie wyłączamy gaz, ale słoiki zostawiamy jeszcze w garnku na 15 minut.

Skomentuj:

Logowanie

yNie masz konta? zarejestruj się

 

Hasło zostanie przesłane na podany adres e-mail po zakończeniu rejestracji

Klikając poniższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

Zaloguj się lub zarejestruj za pośrednictwem serwisów społecznościowych

Klikając powyższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

×

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Twoje ulubione potrawy, informacje o składnikach, inspiracje i artykuły wprost na Twoj e-mail:

×

Znajdź przepis

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Na Wrzącej Kuchni znajdziesz wiele sprawdzonych i oryginalnych przepisów. Skorzystaj z wyszukiwarki aby znaleźć cos dla siebie.

×