Granola z tahini

Dodany przez: CHEFwszystkichCHEFow (więcej moich przepisów)

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia... Ile razy to słyszeliście? Ja chyba z 1000, bo sam to zawsze mówię:) Kiedyś, gdy nie jadłem śniadań nie wyglądałem i nie czułem się zdrowo, ale gdy zacząłem ćwiczyć, nie było wymówek! I wiecie co, podoba mi się ten system, max do 30 minut po obudzeniu się jem pierwszy posiłek. Oczywiście, nie byle jaki, musi być zdrowy! Zapewne teraz moi przyjaciele się uśmiechają pod nosem, iż często zdarzało mi się jeść smażone jajka na śniadanie, no ale to były wyjątki w podróży :)
Obejrzane: 640
Porcje: 20
Przygotowanie: 60 min
Trudność:

Składniki

  • 500 g platków owsianych
  • 100 g sezamu
  • 100 g płatków migdałowych
  • 4 łyżki tahini
  • 4 łyżki miodu
  • 4 łyżki oleju słonecznikowego
  • jabłko
  • 4 łyżki wody
  • 4 łyżeczki cynamonu

kup składniki

Brakuje Ci składników do tego przepisu?

Chcesz zapisać składniki?

Przygotowanie:

Krok 1

Rozgrzewamy piekarnik do 150C. Jabłko ścieramy. Mieszamy suche składniki z suchymi, a mokre i cynamon z mokrymi. Następnie wszystko ze sobą.

Krok 2

Wyłóż całą masę na całą szerokość standardowej blachy, masa powinna mieć grubość około 1,5-2 cm. Nie przyciskaj do dna. Piecz przez około 45 minut, aż nabierze pięknego złocisto-brązowego koloru. Ostudź i połam na mniejsze kawałki.

Skomentuj:

Logowanie

yNie masz konta? zarejestruj się

 

Hasło zostanie przesłane na podany adres e-mail po zakończeniu rejestracji

Klikając poniższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

Zaloguj się lub zarejestruj za pośrednictwem serwisów społecznościowych

Klikając powyższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

×

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Twoje ulubione potrawy, informacje o składnikach, inspiracje i artykuły wprost na Twoj e-mail:

×

Znajdź przepis

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Na Wrzącej Kuchni znajdziesz wiele sprawdzonych i oryginalnych przepisów. Skorzystaj z wyszukiwarki aby znaleźć cos dla siebie.

×