Sri Lanka: najsłynniejsze miasta krainy herbaty

Kojarzona głównie z uprawą herbaty Sri Lanka cieszy się coraz większą popularnością wśród turystów. Wypoczynek na jej terenie to szansa nie tylko na zabawę w egzotycznej scenerii, ale i na poszerzenie wiedzy na temat azjatyckich kultur. Gdzie warto się wybrać?

Kolombo: niezwykła metropolia

Od wizyty w tym mieście większość osób zaczyna swą przygodę z najbardziej fascynującym krajem Azji. Kolombo to z jednej strony nowoczesna metropolia, z drugiej – ważny ośrodek turystyczny, coraz chętniej odwiedzany przez osoby spędzające urlop na Sri Lance. Rainbow Tours to jedno z tych biur podróży, które uroki egzotycznej metropolii doceniło już dawno. Tu doskonale można wczuć się w atmosferę kraju, na którego obecny charakter wielki wpływ wywarł i buddyzm, i hinduizm. W Kolombo ujrzeć można świątynie obu wyznań, jednak nie tylko one stanowią o atrakcyjności miasta w oczach turystów. Dla zwiedzających wielką atrakcją są tu pozostałości fortu – pamiątki z czasów kolonialnych. Uwagę przyciąga również gmach z XVII wieku, w którym dawniej urzędował holenderski gubernator. Dziś w jego murach mieści się muzeum poświęcone tym czasom, w których wpływy holenderskie były najsilniejsze. Z historią Sri Lanki, ciekawą a jednocześnie dość skomplikowaną, można zapoznać się również w Muzeum Narodowym w Kolombo.

Kandy: spotkania z Buddą

O ile w Kolombo wpływy buddyjskie i hinduistyczne zdają się równoważyć, to Kandy ma charakter miasta zdominowanego przez kulturę buddyjską. To właśnie tu znajduje się słynna Świątynia Zęba – wyjątkowe miejsce kultu i atrakcja turystyczna jednocześnie. Muzeum Słonia Radży oraz urządzone w Pałacu Królowych Muzeum Narodowe to kolejne ciekawostki, którym w czasie wizyty w Kandy z pewnością warto poświecić więcej uwagi. Ci, których fascynują najdawniejsze dzieje tej części Azji z pewnością będą zachwyceni zbiorami tutejszego Muzeum Archeologicznego. Jego bogate zbiory najpiękniej opowiadają o losach mieszkańców Sri Lanki w zamierzchłych czasach.

Spotkania z niezwykłą przyrodą

Sri Lanka może oczarować i tych turystów, którzy cenią sobie piękno przyrody i możliwość kontaktu z naturą. Na terenie najbardziej popularnego w tym kraju parku narodowego, jakim jest Park Narodowy Yale, czeka na gości wiele atrakcji. Możliwość odbycia niezwykłego safari oraz ujrzenia na własne oczy słoni indyjskich w ich naturalnym środowisku to bez wątpienia spora gratka dla wszystkich miłośników egzotycznych podróży.

Egzotyczna Sri Lanka nie bez powodu zdobywa coraz większe uznanie. Ten kraj może zachwycić swym pięknem i bogatą kulturą, a wędrówki po jego terenie mogą stać się dla każdego miłośnika Azji niezwykłą przygodą.

 

Logowanie

yNie masz konta? zarejestruj się

 

Hasło zostanie przesłane na podany adres e-mail po zakończeniu rejestracji

Klikając poniższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

Zaloguj się lub zarejestruj za pośrednictwem serwisów społecznościowych

Klikając powyższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

×

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Twoje ulubione potrawy, informacje o składnikach, inspiracje i artykuły wprost na Twoj e-mail:

×

Znajdź przepis

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Na Wrzącej Kuchni znajdziesz wiele sprawdzonych i oryginalnych przepisów. Skorzystaj z wyszukiwarki aby znaleźć cos dla siebie.

×