Nowoczesny i wygodny sposób na oszczędzanie

Badania przeprowadzone przez Główny Urząd Statystyczny pokazują, że w 2013 roku Polacy przeznaczali średnio 24,64% budżetu domowego na zakup artykułów żywnościowych. Analiza struktury wydatków wskazuje, że zakup żywności jest największym obciążeniem finansowym dla polskich rodzin. W związku z tymi statystykami rodzi się pytanie, czy jest możliwe oszczędzanie na jedzeniu, bez konieczności rezygnacji z ulubionych produktów? Okazuje się, że jest to możliwe. Wystarczy na bieżąco porównywać ceny artykułów żywnościowych oferowanych w okolicznych dyskontach spożywczych lub supermarketach i wybierać te produkty, które w danym sklepie są najtańsze. Porównanie można przeprowadzić analizując gazetki reklamowe poszczególnych sklepów, jednak jest to zadanie niezwykle czasochłonne. Istnieje dużo prostszy i skuteczniejszy sposób. Wystarczy skorzystać z internetowych serwisów, takich jak Alleceny, specjalizujących się w porównywaniu cen produktów spożywczych oferowanych w dyskontach spożywczych, supermarketach i hipermarketach.
Działanie takich serwisów jest niezwykle proste. Na wstępie należy wpisać kod pocztowy miejsca zamieszkania lub miejscowość, w której planuje robić się zakupy. Kolejnym krokiem jest wybór, spośród dostępnego koszyka artykułów spożywczych tych produktów, które planuje się kupić. Po chwili oczekiwania porównywarka wyświetli ceny wybranych produktów w poszczególnych sklepach, wraz z oznaczeniem zielonym kolorem najtańszych, a czerwonym kolorem najdroższych.
Korzystanie z internetowych porównywarek cen żywności typu Alleceny pozwala oszczędzić zarówno czas jak i pieniądze. Nie ma potrzeby żmudnego analizowania ulotek reklamowych poszczególnych sieci sklepów. Serwisy takie dodatkowo umożliwiają stworzenie w prosty sposób planowanej listy zakupów. Nawet jeśli konsument zechce kupić produkt, którego nie miał na takiej liście, nic nie stoi na przeszkodzie by za pomocą smartfona błyskawicznie sprawdzić, na ile cena takiego produktu jest atrakcyjna w porównaniu do innych sklepów. Dzięki powyższym zaletom porównywarki cen żywności stale zyskują na popularności, będąc nowoczesnym narzędziem wspomagającym obniżanie wydatków na zakup żywności.

Logowanie

yNie masz konta? zarejestruj się

 

Hasło zostanie przesłane na podany adres e-mail po zakończeniu rejestracji

Klikając poniższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

Zaloguj się lub zarejestruj za pośrednictwem serwisów społecznościowych

Klikając powyższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

×

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Twoje ulubione potrawy, informacje o składnikach, inspiracje i artykuły wprost na Twoj e-mail:

×

Znajdź przepis

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Na Wrzącej Kuchni znajdziesz wiele sprawdzonych i oryginalnych przepisów. Skorzystaj z wyszukiwarki aby znaleźć cos dla siebie.

×