Jak wyglądała sesja do Konkursu Kikkoman w kuchni europejskiej

Jak zawsze dziękujemy Wam bardzo, za zgłoszone do konkursu przepisy. Wiemy, że temat nie był łatwy tym bardziej jesteśmy pod wrażeniem tego co zaproponowaliście.

Na czym, jako jury skupiliśmy się przy wyborze 3 finałowych przepisów?

– Przede wszystkim na nietypowych połączeniach

– Szukaliśmy potraw w nowej odsłonie, takich, które by nas zaskoczyły, których byśmy chcieli spróbować

– Wnikliwie czytaliśmy przepisy szukając tego co by nas zaciekawiło, zaintrygowało

Trzy finałowe przepisy, spełniały nasze założenia. Byliśmy ciekawi jak smakuje wątróbka w połączeniu z miodem pitnym, sosem sojowym Kikkoman oraz galaretką z malin. Połączenie tradycyjnych klusek śląskich z hinduskim curry doprawione sosem sojowym Kikkoman, dosyć nas zaintrygowało. Dobrze nam znana karkówka, z pieczarkami i szpinakiem w akompaniamencie z ciekawym sosem na bazie sosu sojowego Kikkoman, wpadła nam w oko. Oczywiście było dużo więcej ciekawych przepisów. Niestety musieliśmy wybrać tylko trzy.

W  trakcie przygotowywania przepisów nie było faworyta, wyboru dokonaliśmy po spróbowaniu każdego z dań.

Pierwsze miejsce zajęła:

Wątróbka z malinami – przepis ciekawy, zaskakujący, godny polecenia. Połączenie cebuli i kwaśnych jabłek z miodem pitnym okazało się wybornym pomysłem, zwieńczenie dania galaretkami z malin prawdziwą wisienką na torcie. Przepis, który w 100% zasługuje na pierwsze miejsce, nie przekonanych namawiam do spróbowania, naprawdę warto.

Drugie miejsce:

Kluski śląskie podane z kurczakiem curry – intrygujące połączenie, pewnie się zgodzicie. Trochę ryzykowaliśmy to fakt ale czasem warto zaryzykować. Dotyczy to osoby zgłaszającej i jury, które poszukuje czegoś specjalnego. Zacznijmy od klusek, znakomite, wyszły rewelacyjne, chyba zacznę je lubić :). Sos niezwykle łatwy do zrobienia, jeśli jesteście krótko z czasem, idealny. Dodanie do curry, sosu sojowego podkreśliło jego smak i jak najbardziej było świetnym uzupełnieniem całości.

Trzecie miejsce:

Karkówka ze szpinakiem w pikantnym sosie czosnkowym – informacja dla wielbicieli karkówki, warto wypróbować. Karkówka bardzo polubiła się ze szpinakiem, pieczarkami i sosem. To wcielenie karkówki bardzo do mnie przemawia, dodatki z tym przepisie zagrały bardzo na jej korzyść. Jedyne za co nam karkówka lekko podpadła (przepis wykonywaliśmy zgodnie z jego treścią tj. ilość składników jak w przepisie) to trochę zbyt mała ilość sosu, co spowodowało, że była zbyt sucha.

 

Dziękuję Grzegorzowi Łapanowskiemu za pełne zaangażowanie przy wyborze przepisów oraz w trakcie ich wykonywania :).

Zdjęcia: Julita Strzałkowka;  Marta Behling – blackoakstudio.pl

IMG_7775DSC_1659 DSC_1673 DSC_1685 DSC_1701 DSC_1716 DSC_1720 IMG_7713IMG_7749IMG_7745IMG_7751 IMG_7752 IMG_7758 IMG_7768DSC_1756

 

 

IMG_7859IMG_7896 IMG_7915 IMG_7930 IMG_7943IMG_7888DSC_1734IMG_7876 IMG_7883IMG_7843DSC_1763

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Julita Strzałkowska

Gotowanie jest dla mnie podążaniem za smakiem, jego odkrywaniem i utrwalaniem. Często gotuję intuicyjnie, zmieniam przepisy, dodaję inne składniki. Uwielbiam gotować dla rodziny i przyjaciół, kiedy widzę ich najedzonych i zadowolonych czuję, że dostaję skrzydeł.

Logowanie

yNie masz konta? zarejestruj się

 

Hasło zostanie przesłane na podany adres e-mail po zakończeniu rejestracji

Klikając poniższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

Zaloguj się lub zarejestruj za pośrednictwem serwisów społecznościowych

Klikając powyższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

×

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Twoje ulubione potrawy, informacje o składnikach, inspiracje i artykuły wprost na Twoj e-mail:

×

Znajdź przepis

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Na Wrzącej Kuchni znajdziesz wiele sprawdzonych i oryginalnych przepisów. Skorzystaj z wyszukiwarki aby znaleźć cos dla siebie.

×