Wizyta w Manufakturze Czekolady

Każdy, kto fantazjował o tym, aby wkraść się do fabryki czekolady może wreszcie spełnić swoje marzenie. Przy Brukowej 6a w Łomiankach powstała pierwsza czekoladziarnia Manufaktury Czekolady Chcolate Story, w której proces produkowanych ręcznie czekolad odbywa się na oczach gości. Dodatkowo, dzięki czekoladowym warsztatom, możliwe jest wykonanie własnej edycji wymarzonej tabliczki.

W KRAINIE CZEKOLADY

Gości odwiedzających czekoladziarnię przywita sprzedawczyni „czekoladowych marzeń”. Chętnie opowie wiele słodkich ciekawostek i historii. Na przykład o tym, że czekolada z wdziękiem ugości anielską wanilię, aromatyczny imbir, a nawet kwiat soli morskiej. Na naszeżyczenie specjalnie wyselekcjonowane ziarna kakao zamienią się w zmysłową i naturalnie gęstą czekoladę na gorąco. Dzięki takim pysznościom pobyt w lokalu przy Brukowej 6a może się nieco wydłużyć. Warto wówczas zaobserwować proces produkcji czekolady odbywający się za szklaną ścianą w lokalu. Na miejscu przebiega hartowanie, formowanie, chłodzenie, zdobienie i pakowanie tabliczek. Wszystko zgodnie z ideą – naturalnie – od ziarenka kakao aż do gotowej tabliczki. Bez spulchniaczy, aromatów i ulepszaczy. Bez drogi na skróty.

Schemat jak wygląda produkcja czekolady w Manufakturze Czekolady:

Screen Shot 2014-05-28 at 12.10.01

 

SPEŁNIJ SWOJE CZEKOLADOWE MARZENIE.

Na chętnych podążać tak wytyczoną ścieżką czekają czekoladowe warsztaty. Dzięki nim możecie wykreować własną tabliczkę czekolady wybierając dodatki spośród 52 udostępnionych przez Manufakturę Czekolady Chocolate Story, np.: mięta, chili piri piri, cytryna,orzeszki piniowe a nawet kardamon, popcorn czy pomidory. Poza tym, możemy eksperymentować proponując nowe, wymyślone przez nas składniki. Na warsztatach w czekoladziarni dowiemy się również jak precyzyjnie ulepić trufle. Ale nie tylko. Odważymy się sięgać po nowe smaki, a zainspirowani historią właścicieli zyskamy wiarę w to, że warto spełniać marzenia. Manufaktura Czekolady Chocolate Story jest producentem wytwarzanych ręcznie czekolad, czekolad do picia, pralinek, czekoladowych lizaków oraz innych czekoladowych kreacji, takich jak „Czekoladowy warsztat”. To jedyny producent w Polsce, który czekoladę wyrabia bezpośrednio z wyselekcjonowanych ręcznie ziaren kakao. Proces ten przebiega naturalnie – od ziarenka kakao aż do gotowej tabliczki – bez spulchniaczy, aromatów i ulepszaczy. Główny kanał sprzedaży stanowi sklep internetowy wspierany firmową czekoladziarnią „Manufaktura Czekolady Chocolate Story” w Łomiankach oraz wyselekcjonowane sklepy partnerskie. Manufaktura Czekolady Chocolate Story obsługuje Klientów indywidualnych i firmowych. Manufaktura Czekolady Chocolate Story jest owocem wieloletniej przyjaźni i miłości do czekolady. To spełnienie marzeń.  –

Celebrując otwarcie czekoladziarni, Manufaktura Czekolady Chocolate Story stworzyła niezwykłą tabliczkę – Criollo Porcelana. Wykonana z jednego z najdroższych i najbardziej poszukiwanych na świecie ziaren kakaowca, edycja jest już dostępna w nowym lokalu oraz e-sklepie Manufaktury Czekolady na www.manufakturaczekolady.pl. W czekoladziarni na wielbicieli słodkości czekają także znane już czekolady z ziaren kakao sprowadzanych z Ghany,Wenezueli, Kolumbii, Republiki Dominikany czy Ekwadoru.

Zdjęcia: Julita Strzałkowska

 

DSC_2260 DSC_2391 DSC_2399 DSC_2368 DSC_2385 DSC_2386 DSC_2345 DSC_2340 DSC_2318 DSC_2307 DSC_2305 DSC_2302 DSC_2299 DSC_2282 DSC_2274 DSC_2266

 

Tagi: ,

Julita Strzałkowska

Gotowanie jest dla mnie podążaniem za smakiem, jego odkrywaniem i utrwalaniem. Często gotuję intuicyjnie, zmieniam przepisy, dodaję inne składniki. Uwielbiam gotować dla rodziny i przyjaciół, kiedy widzę ich najedzonych i zadowolonych czuję, że dostaję skrzydeł.

Logowanie

yNie masz konta? zarejestruj się

 

Hasło zostanie przesłane na podany adres e-mail po zakończeniu rejestracji

Klikając poniższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

Zaloguj się lub zarejestruj za pośrednictwem serwisów społecznościowych

Klikając powyższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

×

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Twoje ulubione potrawy, informacje o składnikach, inspiracje i artykuły wprost na Twoj e-mail:

×

Znajdź przepis

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Na Wrzącej Kuchni znajdziesz wiele sprawdzonych i oryginalnych przepisów. Skorzystaj z wyszukiwarki aby znaleźć cos dla siebie.

×