5 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania

Mówi się, że w zdrowym ciele zdrowy duch, a nie ma prostszego sposobu na zdrowie niż odpowiednie odżywianie. Urozmaicone pełnowartościowe posiłki to smaczna forma dostarczania sobie wszystkiego, co nasz organizm potrzebuje. Oto 5 ważnych zasad zdrowego odżywiania, które są niezwykle łatwe do wdrożenia.

 Różnorodność i regularność spożywanych posiłków

Jedynie spożywanie produktów z różnych grup żywieniowych w odpowiednich proporcjach sprawi, że organizmowi nie zabraknie żadnych substancji odżywczych. Posiłki zjadane co 3-4 godziny uchronią nas przed napadami głodu, a nasze porcje będą o wiele mniejsze. Pamiętajmy również, że spożywanie posiłków o różnych porach rozreguluje organizm, który nie będzie wiedział, kiedy jest pora posiłku i będzie przygotowywał się na głód, magazynując substancje odżywcze w tkance tłuszczowej (http://sztukaodzywiania.pl/component/content/article/15-sztuka-odywiania-dla-pocztkujcych/154-10-zasad-zdrowego-odzywiania).

Niezdrowe pokusy tylko okazjonalnie

Jesteśmy jedynie ludźmi i mamy swoje słabości. Nie ma sensu katować się rezygnowaniem z ulubionego ciastka albo garści chipsów, ale niech to będzie okazjonalne i traktowane jako sytuacja wyjątkowa. Produkty te nie tylko są tuczące, lecz także niezwykle szkodliwe dla naszego zdrowia. Warto także spróbować wybrać zdrowszą alternatywę, np. chipsy owocowe i czekoladę.

Zioła zamiast soli

Nie od dziś wiadomo, że sól jest niezwykle szkodliwa dla organizmu. Jednak albo możemy wybrać jej nieco zdrowsze, mniej przetworzone wersje, albo do doprawiania używać aromatycznych ziół. Wówczas jeśli sól w ogóle będzie potrzebna, wystarczy jej niewielka szczypta.

2 litry wody dziennie

Pamiętać należy, że dobroczynną wodę zawierają wszystkie spożywane płyny (np. napary ziołowe, zupy) oprócz kawy, czarnej herbaty i soków, które raczej należy zaliczyć do porcji owoców lub warzyw. Przyjmuje się, że człowiek powinien wypić od 1 do 2 litrów wody, choć w dużym stopniu zależy to od naszej aktywności, a także pory roku.

Zamiast automatów z batonikami – catering

Choć często nie mamy wpływu na rozwiązania proponowane przez firmę, w której pracujemy, to zawsze można spróbować wpłynąć na zarząd i zaproponować, aby kuszące niezdrowymi przekąskami automaty zastąpić dostawą obiadów i kanapek. Dzięki temu my jako pracownicy będziemy mogli w rozsądnej cenie spożyć smaczny i zdrowy obiad lub posilić się pożywną kanapką, zamiast pochłaniać tuczące batoniki. Dla Warszawy i okolic ofertę takiej usługi można odnaleźć na stronie www.slimak.com.pl.

Logowanie

yNie masz konta? zarejestruj się

 

Hasło zostanie przesłane na podany adres e-mail po zakończeniu rejestracji

Klikając poniższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

Zaloguj się lub zarejestruj za pośrednictwem serwisów społecznościowych

Klikając powyższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

×

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Twoje ulubione potrawy, informacje o składnikach, inspiracje i artykuły wprost na Twoj e-mail:

×

Znajdź przepis

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Na Wrzącej Kuchni znajdziesz wiele sprawdzonych i oryginalnych przepisów. Skorzystaj z wyszukiwarki aby znaleźć cos dla siebie.

×