5 przystawek, które zawsze sprawdzają się na przyjęciach

Kiedy urządzamy przyjęcie, bez względu na to czy odbywa się ono w domu, czy w wynajętym lokalu, prócz dań gorących musimy zadbać o smaczne przystawki. Atrakcyjnie zaserwowane będą idealną zakąską np. do napojów alkoholowych. Warto wiedzieć, które przystawki sprawdzą się na wszystkich rodzajach przyjęć.

Śledzie pod różną postacią

Śledzie w occie, oleju, pomidorach, ziołach, śmietanie czy sałatka śledziowa – wymieniać można długo. Ta popularna w Polsce ryba to klasyka przystawek, która sprawdzi się na przyjęciu bez względu na okazję (http://www.przyslijprzepis.pl/artykul/przystawki-na-impreze-klasyka-gatunku/photo/przystawki-na-impreze-sledz-w-smietanie).

Tatar

Choć jest to potrawa ryzykowna i jeśli zamawiamy ją w lokalu, musimy być pewni przestrzegania pewnych standardów podczas jej przygotowania, znany od wieków tatar ma grono wiernych wielbicieli. Przyrządzony ze świeżych produktów z dodatkiem pieczywa (najlepiej razowego) stanowi fantastyczny dodatek do mocniejszych trunków. Wiele restauracji ma to danie w swoim menu, serwując wszystkie składniki osobno, aby klient nie miał wątpliwości co do jakości produktów. Taką przystawkę odnajdziemy np. w menu restauracji opisującej serwowane przez siebie dania na stronie www.zakatek-smaku.pl.

Półmisek wędlin i kiełbas

Obowiązkową pozycją każdej imprezy są ciekawie zaprezentowane szynki, pieczenie, pasztety czy różne rodzaje kiełbas, które można położyć na kanapkę, bądź wykorzystać jako dodatek np. do sałatki. Sprawdzą się także, gdy na przyjęciu obecne będą dzieci, które wziąć kanapki w dłonie i kontynuować zabawę. Bogactwo półmiska oraz rodzaje produktów zależą od preferencji klienta.

Galareta

Może to być klasyczna galareta z mięsa wieprzowego, czyli popularne nóżki, ale również delikatniejsza wersja z drobiu, która będzie odpowiednia i dla dzieci, i dla osób starszych o delikatniejszych podniebieniach. Do tego proponowane mogą być cytryna bądź odrobina octu i kromka razowego chleba – taką przystawką nie pogardzi żaden gość.

 

Deska serów

Coraz popularniejsze jest również serwowanie na przyjęciach różnego rodzaju serów. Może to być w formie osobnego stołu (np. na weselach) lub klasycznej deski serów, na której obok siebie znajdą się sery miękkie, twarde oraz pleśniowe – wszystkie udekorowane smakowicie orzechami, winogronami i innymi pasującymi do nich owocami. Jest to przystawka idealna na przyjęcia, podczas których większość gości będzie pić wino – warto dobrać trunek do gatunków serwowanych serów.

Logowanie

yNie masz konta? zarejestruj się

 

Hasło zostanie przesłane na podany adres e-mail po zakończeniu rejestracji

Klikając poniższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

Zaloguj się lub zarejestruj za pośrednictwem serwisów społecznościowych

Klikając powyższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

×

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Twoje ulubione potrawy, informacje o składnikach, inspiracje i artykuły wprost na Twoj e-mail:

×

Znajdź przepis

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Na Wrzącej Kuchni znajdziesz wiele sprawdzonych i oryginalnych przepisów. Skorzystaj z wyszukiwarki aby znaleźć cos dla siebie.

×