Nieoczekiwani goście? Poznaj najlepsze pomysły na poczęstunek – jedzenie z dowozem do domu

Nagłe przybycie rodziny czy przyjaciół, szczególnie dawno niewidzianych, powinno być źródłem radości. Mogą je jednak zmącić pusta lodówka i brak pomysłu, jak ugościć odwiedzających. Rozwiązaniem jest „wyczarowanie” wystawnej kolacji, szybkiego poczęstunku lub czegoś na spontaniczną „domówkę”… przez internet.

W zależności od tego, czy zanosi się na długie spotkanie czy też szybką przyjacielską wizytę, do dyspozycji mamy całą gamę propozycji kulinarnych oferowanych przez portale internetowe. Dzięki nim możemy zamówić w zaciszu domowym dowolny zestaw dań.

Szybkie przekąski orientalne

 Popołudniowe spotkanie nabierze eleganckiego charakteru, jeśli zaproponujemy naszym gościom specjały kuchni japońskiej bez wychodzenia z domu. Zamawiając online, mamy do dyspozycji szeroki wachlarz sushi: nigiri, sashimi, hoso-maki, temaki, gunkan-maki, futo-maki czy tamago. Jeśli przerasta nas wielość i bogactwo wyboru, możemy zamówić gotowe zestawy, w których znajdują się urozmaicone kombinacje. Ciekawym rozwiązaniem może być również podanie tatara z łososia lub tuńczyka, aromatycznej zupy miso oraz sałatki z wakame i prażonym ryżem. Kuchnia japońska oparta o ryby i owoce morza jest nie tylko smaczna, ale i lekka. Jej dania doskonale pasują do spotkania w gronie przyjaciółek, które prowadzą zdrowy tryb życia i unikają zbędnych kalorii.

Spontaniczna „domówka”? Pomóż sobie, zamawiając jedzenie przez aplikację

 Kiedy znajomi wpadają ot tak, po prostu, a my nie mamy pomysłu, czym ich ugościć, najprostszym rozwiązaniem staje się tradycyjna już na polskich stołach pizza. Nie jest to jednak jedyne wyjście z kłopotliwej sytuacji, można bowiem zamówić także burgery czy wszelkiego rodzaju przekąski. Zaletą zamawianych przez internet propozycji z menu jest to, że możemy je dowolnie dostosować – ciekawe pomysły to grillowana kukurydza, panierowane krążki cebulowe z sosem BBQ czy też nachosy z guacamole i salsą. Oferta jest tak bogata, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

W dobie coraz powszechniejszych smartfonów nie jesteśmy w żaden sposób ograniczeni poprzez dostęp do domowego komputera. Możemy swój zestaw dań wybrać za pomocą smartfona. Zamawiać możemy bowiem dzięki aplikacjom dostosowanym do wymagań Androida, Windows Phone czy iOS. Jedną z nich może stanowić aplikacja Taxity, dzięki której mamy dostęp nie tylko do lokali z jedzeniem online, ale możemy również zamówić taksówkę. Może to okazać się przydatne, kiedy goście zechcą w środku nocy wrócić do domu po udanej imprezie.

Wystawne przyjęcie dla dawno niewidzianej rodziny i przyjaciół

 Wieloletnia rozłąka z najbliższymi skłania do wielogodzinnych wspomnień. To z kolei niejako narzuca na nas obowiązek przyrządzenia odpowiedniego poczęstunku dla gości. Tu nie wystarczą słone paluszki czy na szybko przygotowane kanapeczki. Aby nie spędzić pół dnia lub całego popołudnia w kuchni, warto skorzystać z możliwości internetu i ustalić menu zgrane z upodobaniami kulinarnymi gości, zaplanować odpowiednie przystawki, dania główne, przekąski i desery. Zamawiając jedzenie z dowozem – na przykład w PizzaPortal.pl – mamy do dyspozycji ogromny wybór kuchni całego świata, a także swojskich dań kuchni polskiej. Tradycjonaliści mogą zatem liczyć na grzyby w śmietanie lub śledzia w oleju na przystawkę. Rolę pierwszego dania może pełnić jedna z rozlicznych zup – tradycyjny rosół lub żurek staropolski, a w ramach dania głównego wybierzemy coś spośród rozmaitego rodzaju pierogów, makaronów, naleśników czy też zestawów z drobiem, wołowiną lub rybą. Na koniec możemy ugościć biesiadników domowym ciastem.

Logowanie

yNie masz konta? zarejestruj się

 

Hasło zostanie przesłane na podany adres e-mail po zakończeniu rejestracji

Klikając poniższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

Zaloguj się lub zarejestruj za pośrednictwem serwisów społecznościowych

Klikając powyższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

×

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Twoje ulubione potrawy, informacje o składnikach, inspiracje i artykuły wprost na Twoj e-mail:

×

Znajdź przepis

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Na Wrzącej Kuchni znajdziesz wiele sprawdzonych i oryginalnych przepisów. Skorzystaj z wyszukiwarki aby znaleźć cos dla siebie.

×