Komentarze: 0

Dzieje się

Nowy Szef Kuchni Hotelu Bristol w Warszawie

Miasto: Warszawa

Dużo zmian na warszawskiej mapie gastronomicznej w ostatnim czasie, po zeszłotygodniowym spotkaniu z nowym Szefem Kuchni Hotelu Bristol Carlosem Teixeirą jestem pewna, że akurat ta zmiana to zmiana na lepsze. Carlos odpowiada całościowo za rozwój konceptu restauracji, barów, kawiarni i nowej oferty bankietowej Hotelu Bristol w Warszawie. Międzynarodowe doświadczenia zdobywał w pięciogwiazdkowych hotelach i ich restauracjach o rozmaitych profilach. Wśród jego wyróżnień znajdują się gwiazdki Rosette (2AA) oraz nagroda za kreację londyńskiej Afternoon Tea.

Szef Carlos Teixeira urodził się w Portugalii w rodzinie z tradycjami kulinarnymi. Karierę w gastronomii rozpoczął już w wieku 17 lat, podejmując pracę w hotelach takich, jak Sheraton, Le Meridien czy słynny Ritz w Lizbonie. Zebrane tam doświadczenia upewniły go w życiowych decyzjach, dzięki czemu już na tym etapie mógł zacząć starannie planować swój zawodowy rozwój, którego celem było zostanie szefem kuchni.

Carlos uważa (z czym osobiście się zgadzam), że Polska oraz jej mieszkańcy,  są podobni do Portugalii i Portugalczyków . Mentalność, energia i poczucie humoru, religia czy pewne podobieństwa językowe sprawiają, że Carlos dobrze się tutaj czuje jako obcokrajowiec.

Jeśli chodzi o zmiany w menu to  z pewnością hotel nie zmieni kuchni na portugalską. Carlosowi zależy na podkreśleniu charakterystycznych dla Warszawy, Mazowsza, Polski smaków, z którymi hotel jest utożsamiany. Pokazanie ich w nowej ciekawej odsłonie oraz na opieraniu karty na sezonowości produktów, co zawsze jest gwarancją najwyższej jakości.

Trzymam kciuki za Carlosa a o postępach w zmianach będę informować :).

Carlos Teixeira Hotel Bristol danie (1)

Screen Shot 2014-12-01 at 22.35.02
dodano 9 lat temu
 
 

Logowanie

yNie masz konta? zarejestruj się

 

Hasło zostanie przesłane na podany adres e-mail po zakończeniu rejestracji

Klikając poniższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

Zaloguj się lub zarejestruj za pośrednictwem serwisów społecznościowych

Klikając powyższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

×

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Twoje ulubione potrawy, informacje o składnikach, inspiracje i artykuły wprost na Twoj e-mail:

×

Znajdź przepis

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Na Wrzącej Kuchni znajdziesz wiele sprawdzonych i oryginalnych przepisów. Skorzystaj z wyszukiwarki aby znaleźć cos dla siebie.

×