Zobacz, jak wyglądała sesja do konkursu Domowe przetwory

Jak zazwyczaj nie zawiedliście nas! Dziękujemy za tak świetne przepisy.

Spodziewaliśmy się, że wybór finałowej trójki może nie być łatwy i oczywiście tak też było.

Spotkałyśmy się w piękny letni dzień w pełni gotowe na pogoń za nieznanymi smakami. Dzień spędzny na robieniu przetworów nie może być dniem straconym, oczywiście trochę trzeba się napracować ale jakże miły jest efekt tej pracy. Oczywiście miałyśmy też możliwość sprawdzenia kilku rodzajów słoiczków oraz weck-ów. Wniosek jest jeden w fajnych słoiczkach i weck-ach przetwory wyglądają o niebo lepiej i mogą być idealnym prezentem. Wielkie dzięki dla makutra.com za aktywne wsparcie konkursu i za ufundowanie nagród dla finałowej trójki.

Nasze wrażenia z przygotowywania finałowych przepisów:

Sos paprykowy na zimę  lub jak ktoś woli pasta paprykowa. Niesamowity zapach papryki, lekko ostry smak, piękny kolor. Przepis może mieć wiele zastosowań, dobrze smakuje na ciepło i zimno. Decyzja jury była jednogłośna, chciałybyśmy mieć na zimę kilka takich słoiczków w naszej spiżarni.

Wiśnie z zielonym pieprzem, przepis bardzo ciekawy, uwielbiamy takie eksperymenty. Wiśnie ewidentnie podzieliły jury. Uwagi, do przepisu to: konfitura była bardzo słodka, nawet przy zastosoawniu minimalnej oznacznej ilości cukru, konfitura byłatakże dosyć ostra co może być ważne dla jedzących mniej pikantnie (brak informacji w treści przepisu o poziomie ostrości). Jeśli lubicie smak słodko – pikantny to przepis dla Was.

Cukierkowa cukinia,  przepis, który trafił do finału ze względu na bardzo nietypowy składnik główny oraz proces przygotowania. Nie jesteśmy fankami cukru żelującego i galaretek, jednak ciekawość zwyciężyła. W procesie przygotowania miałyśmy mały problem z cukinią, która nie chciała się rozpaść i którą musałyśmy potraktować blenderem. Wnioski: do przygotowania przepisu używać raczej miękkich cukini, łatwiej rozpadną się. Jeśli chodzi o smak był on nowy, inny, jak dla nas mało wyrazisty i zdefiniowany.

1_MON0354 1_MON0355 1_MON0356 1_MON0357 1_MON0358 1_MON0366 1_MON0377 1_MON0383 1_MON0387 1_MON0388 1_MON0390 1_MON0392 1_MON0394 1_MON0397 1_MON0399 1_MON0400 1_MON0406 1_MON0407 1_MON0409 1_MON0416 1_MON0418 1_MON0420 1_MON0421 1_MON0424 1_MON0429 1_MON0434

 

Julita Strzałkowska

Gotowanie jest dla mnie podążaniem za smakiem, jego odkrywaniem i utrwalaniem. Często gotuję intuicyjnie, zmieniam przepisy, dodaję inne składniki. Uwielbiam gotować dla rodziny i przyjaciół, kiedy widzę ich najedzonych i zadowolonych czuję, że dostaję skrzydeł.

Logowanie

yNie masz konta? zarejestruj się

 

Hasło zostanie przesłane na podany adres e-mail po zakończeniu rejestracji

Klikając poniższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

Zaloguj się lub zarejestruj za pośrednictwem serwisów społecznościowych

Klikając powyższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

×

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Twoje ulubione potrawy, informacje o składnikach, inspiracje i artykuły wprost na Twoj e-mail:

×

Znajdź przepis

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Na Wrzącej Kuchni znajdziesz wiele sprawdzonych i oryginalnych przepisów. Skorzystaj z wyszukiwarki aby znaleźć cos dla siebie.

×