Jak wyglądała sesja do konkursu Słodkie i słone smaki jesieni

Dziękujemy za zgłoszenia przepisów, pozwalających Wam walczyć z jesienną chandrą i szarością. Jak zazwyczaj nie zawiedliście nas. Ilość zgłoszonych, znakomitych przepisów jest budująca. Co oczywiście nie ułatwiło nam podjęcia decyzji przy wyborze trzech finałowych przepisów. Jak zazwyczaj nie jest łatwo, wczytujemy się w treści składników, kroki przygotowania, szukając potencjalnie najlepszych, zaskakujących smaków.Jeżeli chodzi o przepisy finałowe, to wczoraj miałyśmy ręce pełne roboty przygotowując wspaniale smakołyki według Waszych przepisów. Na razie nie zdradzimy Wam, który przepis wygrał (ogłoszenie wyników konkursu nastąpi jutro), ale chcemy podzielić się Wami wrażeniami z naszej sesji.

Aksamitny krem pietruszkowo-gruszkowy – składniki przepisu zawierają w sobie to co jesienią jest najlepsze. Bardzo tradycyjne polskie produkty, korzeń pietruszki i gruszki w połączeniu z nutą orientu czyli świeżym imbirem i mlekiem kokosowym. Połączenie dosyć zaskakujące i intrygujące.

Jaglane kluseczki dyniowe i sos dyniowo-sezamowy – przepis, który swoimi składnikami doskonale wpasował się w założenia konkursu. Dynia, gwiazda jesiennych stołów w połączeniu z kaszą jaglaną, przeżywającą swój kulinarny renesans. Bardzo efektowny i zdrowy przepis.

Ciasto z ciecierzycy bez cukru, mąki i tłuszczu – przepis, który zwrócił na siebie uwagę użytymi składnikami. Kto z nas nie marzy o czekoladowym cieście, które możemy bezkarnie pochłaniać. Cieście, nie posiadającym w sobie mąki i tłuszczu ze słodyczą zapewnią przez stewię.

 

DSC_3809 DSC_3806 DSC_3810 DSC_3812 DSC_3818 DSC_3821 DSC_3827 DSC_3830 DSC_3834 DSC_3835 DSC_3838 DSC_3843 DSC_3847 DSC_3849 DSC_3852 DSC_3857 DSC_3886 DSC_3902 DSC_3904 DSC_3907 DSC_3897 DSC_3951 DSC_3872

 

 

Julita Strzałkowska

Gotowanie jest dla mnie podążaniem za smakiem, jego odkrywaniem i utrwalaniem. Często gotuję intuicyjnie, zmieniam przepisy, dodaję inne składniki. Uwielbiam gotować dla rodziny i przyjaciół, kiedy widzę ich najedzonych i zadowolonych czuję, że dostaję skrzydeł.

Logowanie

yNie masz konta? zarejestruj się

 

Hasło zostanie przesłane na podany adres e-mail po zakończeniu rejestracji

Klikając poniższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

Zaloguj się lub zarejestruj za pośrednictwem serwisów społecznościowych

Klikając powyższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

×

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Twoje ulubione potrawy, informacje o składnikach, inspiracje i artykuły wprost na Twoj e-mail:

×

Znajdź przepis

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Na Wrzącej Kuchni znajdziesz wiele sprawdzonych i oryginalnych przepisów. Skorzystaj z wyszukiwarki aby znaleźć cos dla siebie.

×