Prosty wybór zmywarki w trzech krokach

Wybór odpowiedniej zmywarki wbrew pozorom nie jest wcale tak prostym zadaniem. Chociaż większość modeli faktycznie działa w podobny sposób, to jednak występują pomiędzy nimi spore różnice. Dlatego warto dokładnie określić swoje potrzeby i wybrać optymalną opcję.

Po pierwsze – pojemność

To właśnie pojemność jest jednym z parametrów zmywarki, na który najpierw powinniśmy zwrócić uwagę. To ona decyduje bowiem o tym, jak dużo naczyń będziemy mogli umyć jednocześnie. Jeśli mieszkamy w pojedynkę i nie mamy dużych potrzeb, wystarczą nam najmniejsze modele, w których jednocześnie możemy zmywać zaledwie kilka nakryć. Dla kilku osób odpowiednie będą te mieszczące do 10 kompletów naczyń, natomiast większe rodziny powinny rozważyć kupno najbardziej pojemnych zmywarek, do których włożymy nawet kilkanaście kompletów.

Po drugie – wielkość kuchni

Zmywarka powinna być przede wszystkim funkcjonalna, lecz oprócz tego musi też we właściwy sposób wpasować się do konkretnego wnętrza. Dlatego podczas dokonywania wyboru powinniśmy wziąć po uwagę również wielkość oraz rodzaj zabudowy naszej kuchni. W najmniejszych pomieszczeniach, kiedy nie jest możliwe wygospodarowanie dodatkowej przestrzeni, sprawdzą się doskonale małe zmywarki nablatowe. Musimy jednak pamiętać, że zmywają one jednocześnie tylko kilka nakryć, zatem nie będą odpowiednie w przypadku większej liczby osób. Na szczęście wiele bardziej pojemnych modeli występuje także w wersji „slimline” – są one dość wąskie, dzięki czemu znacznie łatwiej wygospodarować dla nich miejsce. Jeżeli zależy nam na osiągnięciu stylowego, eleganckiego efektu, wybierzmy zmywarkę do zabudowy.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Kolejnym aspektem, który trzeba wziąć pod uwagę, jest efektywność oraz energooszczędność zmywarki, oznaczona za pomocą klasy energetycznej. Zwróćmy też uwagę na dodatkowe programy, dzięki którym możemy dopasować zmywanie do własnych potrzeb, a także pracę zmywarki – ciche działanie urządzenia to jedna z bardzo ważnych zalet. Nie zapomnijmy o sprawdzeniu dodatkowych akcesoriów, np. koszyków na sztućce. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, zobacz na przykład jaka będzie najlepsza zmywarka dla ciebie na zmywajwzmywarce.pl.

Logowanie

yNie masz konta? zarejestruj się

 

Hasło zostanie przesłane na podany adres e-mail po zakończeniu rejestracji

Klikając poniższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

Zaloguj się lub zarejestruj za pośrednictwem serwisów społecznościowych

Klikając powyższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

×

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Twoje ulubione potrawy, informacje o składnikach, inspiracje i artykuły wprost na Twoj e-mail:

×

Znajdź przepis

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Na Wrzącej Kuchni znajdziesz wiele sprawdzonych i oryginalnych przepisów. Skorzystaj z wyszukiwarki aby znaleźć cos dla siebie.

×