5 najważniejszych zasad zdrowego odchudzania

Podejmując decyzję o utracie zbędnych kilogramów, stajemy się narażeni na pokusę skorzystania z niezdrowej „diety cud”, która obiecuje spektakularne efekty w krótkim czasie. Jest wiele zasad wskazujących, jak powinniśmy postępować, aby nasze odchudzanie było nie tylko efektywne, lecz także zdrowe. My zajmiemy się wyszczególnieniem pięciu najważniejszych.

Zasada nr 1: spożywaj 4-5 posiłków dziennie

Choć mówi się, że powinniśmy jeść co najmniej 3 posiłki dziennie, to jednak o wiele zdrowsze jest spożywanie 4-5 średnio co 3 godziny. Oczywiście muszą one być odpowiedniej wielkości. Przekąski takie jak orzechy, owoce czy kostka czekolady powinny być jednym z posiłków (np. drugim śniadaniem) lub wchodzić w ich skład. Nie dopuszczając do uczucia głodu, sprawimy, że nasz organizm nie będzie czuł potrzeby magazynowania składników odżywczych i całe „paliwo” będzie spalał na bieżąco. Jeśli jednak dopadnie nas głód poza porą posiłku, zjedzmy coś niskokalorycznego, np. jabłko, lub napijmy się soku warzywnego.

 

Zasada nr 2: zapewnij sobie codzienną dawkę ruchu

Nawet najlepsza dieta nie przyniesie zakładanych rezultatów, jeśli cały czas będziemy siedzieć na kanapie. Dostosujmy formę aktywności do naszych możliwości – przy sporej nadwadze możemy rozpocząć od spacerów lub nordic walking.

 

Zasada nr 3: zadbaj o zbilansowaną dietę

Sama ilość posiłków i ruch to za mało. Przygotowywane posiłki powinny być zdrowe i zawierać wszystkie niezbędne składniki w odpowiednich proporcjach, np. energia powinna pochodzić z węglowodanów złożonych, zaś białko z nabiału, warzyw strączkowych, ryb i tylko w niewielkim stopniu z mięsa. Jeśli nie wiemy, jak nasza dieta powinna wyglądać, skonsultujmy się z dietetykiem. Do dyspozycji mamy również catering dietetyczny dostępny np. na stronie internetowej www.slimcenter.pl.

 

Zasada nr 4: wyeliminuj lub radykalnie ogranicz spożycie alkoholu

To jedynie puste kalorie, które wcale nie są potrzebne organizmowi. Owszem, wino ma też dla korzystne strony, jednak podobny efekt możemy osiągnąć zdrową dietą.

 

Zasada nr 5: wyeliminuj lub radykalnie ogranicz słodycze i przekąski

Będąc na przyjęciu, czasem ciężko sobie odmówić kawałka ciasta lub kilku chipsów – wtedy stosowanie diety bywa katorgą. Należy jednak pamiętać o późniejszych konsekwencjach, dlatego niech takie „wpadki” będą niezwykle rzadkie. Cukry proste i tłuszcze utwardzone w ogóle nie są nam potrzebne – tym bardziej, gdy jesteśmy na diecie.

Logowanie

yNie masz konta? zarejestruj się

 

Hasło zostanie przesłane na podany adres e-mail po zakończeniu rejestracji

Klikając poniższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

Zaloguj się lub zarejestruj za pośrednictwem serwisów społecznościowych

Klikając powyższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

×

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Twoje ulubione potrawy, informacje o składnikach, inspiracje i artykuły wprost na Twoj e-mail:

×

Znajdź przepis

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Na Wrzącej Kuchni znajdziesz wiele sprawdzonych i oryginalnych przepisów. Skorzystaj z wyszukiwarki aby znaleźć cos dla siebie.

×