Zobacz jak wyglądała sesja do konkursu Nowalijkowe Szaleństwo

Jesteśmy naprawdę dumni, że tak wiele wspaniałych przepisów zgłosiliście do tego konkursu. Temat może wydawać się łatwy ale to nieprawda, wymagał wiele inwencji twórczej autorów. Brawa dla Wszystkich biorących udział w konkursie!!! 🙂

Jak widać po większości zgłoszonych przepisów, nawet znane klasyczne przepisy można zmodyfikować mając pod ręką nowalijki.  Jako jury byłyśmy pod wielkim wrażeniem przepisów z użyciem pokrzywy, mniszka i stokrotek. Nowalijki dostępne na każdej polanie i polu, dostępne od ręki i jak bardzo wartościowe zdrowotnie.

Jak zawsze miałyśmy wielki problem z wybraniem tylko trzech przepisów, wymiana mailowa (nasza forma narady) trwała kilka godzin i nadal w czołówce było więcej niż trzy przepisy.  Finalnie dokonałyśmy wyboru biorąc pod uwagę: Czy w przepisie były użyte nowalijki i jakie?, Czy przepis posiadał w sobie odrobinę szaleństwa? Czy równie szaleńczo będzie wyglądał?, Stopień skomplikowania, innowacyjności oraz jakość opisu przygotowania. Wszystkie finałowe przepisy przygotowujemy w 100% według kroków ze zgłoszonego przepisu, więc jest to ostateczna weryfikacja jakości przepisu.

Przepisy finałowe:

Krem szparagowo – szpinakowy – cudowny w smaku, piękny kolorystycznie, idealny do działań kulinarnego artysty. Dodanie sera pleśniowego okazało się świetnym zabiegiem, podbija on smak szparagów i szpinaku. Jak dla nas połączenie idealne, pierwsze miejsce jednogłośnie.

Rolada pokrzywowa z wędzonym kurczakiem – przepis w 100% odpowiadający nazwie konkursu. Prawdziwe szaleństwo, pierszy raz spotkałyśmy się z takim przepisem i jesteśmy pod wrażeniem, brawa! To czego nam zabrakło, to bardziej charakternego smaku. Może połączenie serka ze świeżym tartym chrzanem nadałoby potrawie większej wyrazistości.

Placki ziemniaczne na zielono – placki zeimniaczane kto ich nie kocha? My bardzo je kochamy i byłyśmy ciekawe jak smakują w wersji z nawalijkowymi dodatkami, nigdy takich nie jadłyśmy. Wyszły bardzo dobre placki ziemniaczne, wyglądały obłędnie, natomiast zadziwił nas brak jakiegokolwiek nawalijkowego posmaku na co bardzo liczyłyśmy.

2_MON4446 2_MON44542_MON44582_MON44612_MON44632_MON44662_MON44692_MON44722_MON44742_MON44782_MON44842_MON4517

 

Julita Strzałkowska

Gotowanie jest dla mnie podążaniem za smakiem, jego odkrywaniem i utrwalaniem. Często gotuję intuicyjnie, zmieniam przepisy, dodaję inne składniki. Uwielbiam gotować dla rodziny i przyjaciół, kiedy widzę ich najedzonych i zadowolonych czuję, że dostaję skrzydeł.

Logowanie

yNie masz konta? zarejestruj się

 

Hasło zostanie przesłane na podany adres e-mail po zakończeniu rejestracji

Klikając poniższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

Zaloguj się lub zarejestruj za pośrednictwem serwisów społecznościowych

Klikając powyższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

×

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Twoje ulubione potrawy, informacje o składnikach, inspiracje i artykuły wprost na Twoj e-mail:

×

Znajdź przepis

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Na Wrzącej Kuchni znajdziesz wiele sprawdzonych i oryginalnych przepisów. Skorzystaj z wyszukiwarki aby znaleźć cos dla siebie.

×