Kuchnia dla Aktywnych

„Kuchnia dla aktywnych” spotkanie w ramach cyklu „Zdrowe warsztaty kulinarne”, którego organizatorami są marki Bosch, Fit&Easy oraz Borges. Spotkanie odbyło się w Centrum Domowych Inspiracji i przewodniczył mu szef kuchni restauracji „Sowa i przyjaciele” – Stefan Birek. Gośćmi specjalnymi byli: Tomasz Brzózka – trener personalny, miłośnik Crossfitu i triathlonu, Dota Szymborska blogerka i propagatorka zdrowego stylu życia.

Coraz częściej spotykam osoby, które zaczynają aktywnie biegać lub trenować. Wiem, jak ciężko zmienić dotychczasowe przyzwyczajenia żywieniowe. Z dnia na dzień trzeba nadrobić wiedzę o tym co, jak i ile jeść, co to są np. węglowodany i białka oraz jak one wpływają na nasze ciało. Czy powinniśmy je kochać, czy też unikać. Odpowiedzi na te pytania, nie są proste, w zależności od tego, co chcecie osiągnąć i jak intensywnie trenujecie, mogą być różne.

Mogę powiedzieć, że na własnym przykładzie wiem, jak ciężko jest znaleźć odpowiednią dietę, kiedy po dwóch ciążach marzymy o powrocie do choćby cienia dawnej figury. Mnie zajęło to 3 lata. To jak wyglądam i jak się czuję zawdzięczam w dużej mierze w pełni świadomej diecie, po drugie jednak wysiłkowi fizycznemu. Z racji posiadania dwójki jakże uroczych i absorbujących dzieci nie mogę pozwolić sobie na regularne treningi kilka razy w tygodniu. Natomiast jeśli tylko mogę, chętnie wybieram rower, basen, rolki albo spacer w naprawdę szybkim tempie. Daję Wam gwarancję, że 60 minutowy super szybki spacer daje efekty, oraz że zaczęcie dnia od szybkiej ciepłej owsianki lub jaglanki też Was wspomoże.

W trakcie warsztatów “kuchnia dla aktywnych” podzieleni na kilka grup przygotowaliśmy dziewięć przepisów pochodzących z bloga Doty. Przepisów prostych, dobrze zbilansowanych, niepochłaniających dnia w kuchni oraz zarazem pysznych. Moim zadaniem było przygotowanie guacamole z domowymi nachos. Poszło łatwo, potrawę znam i od dawna ją przygotowuję. Awokado jest źródłem zdrowych, roślinnych tłuszczy, które mają zdolność obniżania „złego cholesterolu”,  wspomaga także ochronę przed chorobami serca. Awokado jest bogatym źródłem białka oraz witamin, jedzmy awokado ☺.

guacamole

Po zakończonym gotowaniu, przystąpiliśmy do degustowania potraw. Jak napisałam wcześniej wszystkie przepisy byłe ciekawe, jednak mi do gustu przypadły najbardziej: Ser kozi z burakami marynowanymi, Świeży makaron z porami i tuńczykiem posypany natką pietruszki oraz batony energetyczne.

IMG_2677

Bardzo się cieszę, że mogłam uczestniczyć w tak ciekawych warsztatach. Spróbować przepisów propagatorki zdrowego stylu życia Doty (za którą osobiście trzymam kciuki i może jeszcze zacznę biegać, jak się z nią kilka kolejnych razy spotkam) oraz odbyć ciekawą rozmowę dotycząca wpływu diety na nasz organizm z Tomaszem Brzózką. Jestem pod ogromnym wrażeniem wyglądu oraz funkcjonalności Centrum Domowych Inspiracji. W trakcie trwania warsztatów mogliśmy wypróbować w bojowej atmosferze sprzęty marki Bosch, mogę powiedzieć, że nas nie zawiodły i zdały egzamin.

Julita

Zdjęcia: Marcin Handler

IMG_2407 IMG_2417 IMG_2419 IMG_2421 IMG_2433

IMG_2439 IMG_2443 IMG_2458 IMG_2486 IMG_2466 IMG_2498

IMG_2524 IMG_2560

IMG_2596

IMG_2569 IMG_2572 IMG_2617 IMG_2629 IMG_2661

Julita Strzałkowska

Gotowanie jest dla mnie podążaniem za smakiem, jego odkrywaniem i utrwalaniem. Często gotuję intuicyjnie, zmieniam przepisy, dodaję inne składniki. Uwielbiam gotować dla rodziny i przyjaciół, kiedy widzę ich najedzonych i zadowolonych czuję, że dostaję skrzydeł.

Logowanie

yNie masz konta? zarejestruj się

 

Hasło zostanie przesłane na podany adres e-mail po zakończeniu rejestracji

Klikając poniższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

Zaloguj się lub zarejestruj za pośrednictwem serwisów społecznościowych

Klikając powyższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

×

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Twoje ulubione potrawy, informacje o składnikach, inspiracje i artykuły wprost na Twoj e-mail:

×

Znajdź przepis

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Na Wrzącej Kuchni znajdziesz wiele sprawdzonych i oryginalnych przepisów. Skorzystaj z wyszukiwarki aby znaleźć cos dla siebie.

×