Wiosenne warsztaty z Grzegorzem Łapanowskim

Bardzo ucieszyłam się z zaproszenia na warsztaty z Grzegorzem Łapanowskim. Grzegorza znałam pewnie jak większość z Was z różnych forów o jedzeniu, artykułów w prasie oraz oczywiście telewizji. Teraz miałam możliwość osobistego spotkania, obserwacji oraz gotowania z nim. Jak to się mówi, w praniu wszystko wychodzi.

Grzegorz od kilku lat jest ambasadorem marek Kikkoman i Tabasco, dla obydwu marek tworzy nietuzinkowe przepisy z wykorzystaniem ich produktów. Na warsztatach, mieliśmy możliwość ugotowania i spróbowania nowych wiosennych przepisów z wykorzystaniem produktów obydwu marek.

Jednak zanim zaczeliśmy gotowanie Grzegorz opowiadał nam o jedzeniu, produktach, łączeniach smaków, tym co za chwilę będziemy robić. Bardzo sprawnie wprowadził nas w klimat tego co miało zaraz nastąpić. Uwielbiam ludzi, którzy opowiadając o jedzeniu są w  stanie niemalże pokazać smaki, spowodować, że chce się  przepis zrobić teraz , zaraz i sprawdzić czy rzeczywiście jest on tak dobry. Lubię ludzi, którzy przez własne, pozytywne nastawienie/nakręcenie przekazują tą energię innym, motywują ich do dalszych działań, eksperymentów, poszukiwań i finalnie rozwoju. Takie jest właśnie gotowanie, jeśli jesteśmy otwarci na nowe produkty i smaki, możemy zawsze lepiej i więcej.

To czego nie wiedziałam, a po warsztatach jest już oczywiste:

– Tabasco produkowane jest tylko w jednej fabryce w USA  oraz podstawowy sos, Tabasco Original produkowany jest tylko z 3 składników

– Produkty Kikkoman są produkowane od 400 lat

– Sos sojowy dojrzewa w beczkach ok 6 miesięcy

– Dodanie do domowego majonezu sosu sojowego i odrobiny Tabasco, powoduje, że nabiera on charakteru i ma coś więcej do powiedzenia

– Pieczone buraki, owoce granatu oraz kumin bardzo się lubią

– Do boczku, choć nie wiem jak dobrze byłby zrobiony, miłością jednak nie zapałam

– Jak słyszysz głośne „10 minut do końca i serwujemy” to włączasz bieg o istnieniu którego nie miałaś pojęcia

– Fioletowe ziemniaki bardziej wyglądają niż smakują

– Warto znać nazwy technik krojenia, przy pracy z niektórymi kucharzami może być to pomocne

Przepisy z warsztatów. Ciekawe smaki i w miarę łatwe do wykonania:

Sałata rzymska z boczkiem i sosem blue

Tatar z pieczonych buraków

Sałata rzymska z boczkiem i sosem blue

DSC_5700 DSC_5838

DSC_5589 DSC_1198 DSC_1196 DSC_1195 DSC_1190 DSC_1186 DSC_1187 DSC_1184DSC_6168DSC_6031DSC_1207DSC_1210 DSC_1205 DSC_1202DSC_1200DSC_1229DSC_1248

Julita Strzałkowska

Gotowanie jest dla mnie podążaniem za smakiem, jego odkrywaniem i utrwalaniem. Często gotuję intuicyjnie, zmieniam przepisy, dodaję inne składniki. Uwielbiam gotować dla rodziny i przyjaciół, kiedy widzę ich najedzonych i zadowolonych czuję, że dostaję skrzydeł.

Logowanie

yNie masz konta? zarejestruj się

 

Hasło zostanie przesłane na podany adres e-mail po zakończeniu rejestracji

Klikając poniższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

Zaloguj się lub zarejestruj za pośrednictwem serwisów społecznościowych

Klikając powyższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

×

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Twoje ulubione potrawy, informacje o składnikach, inspiracje i artykuły wprost na Twoj e-mail:

×

Znajdź przepis

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Na Wrzącej Kuchni znajdziesz wiele sprawdzonych i oryginalnych przepisów. Skorzystaj z wyszukiwarki aby znaleźć cos dla siebie.

×