Kolacja u Pawła Oszczyka w La Rotisserie

Szef kuchni Paweł Oszczyk, restauracja La Rotisserie w hotelu Le Regina.

Właśnie mija 10 lat działalności hotelu oraz restauracji, której od dekady szefuje Paweł Oszczyk. Z okazji 10 rocznicy działalności zostałam wraz z kilkoma blogerkami i dziennikarkami piszącymi o jedzeniu  zaproszona na 6-cio daniową kolację, której menu opierało się na najbardziej popularnych daniach ostatnich dziesięciu lat. Na samą myśl o smakach, które dla nas wyczaruje Paweł Oszczyk prawie oszalałam, poziom gotowania Pawla miałam możliwość poznać już wcześniej i wierzcie mi warto, to co wychodzi z kuchni w La Rotisserie to małe dzieła artystyczno smakowe, wielowątkowe i złożone ale jakże idealnie do siebie pasujące. Jeśli jedzenie to i wino oczywiście. W trakcie kolacji, wino do naszych dań dobierał Andzrej Strzelczyk, wielokrotyni Mistrz Polski Sommelierów. Obydwa nazwiska są dla osób w polskiej branży okołójedzeniowej znakiem najwyższej jakości a współpracując razem gwarantują wysoki poziom doznań oddziałująych na nasze zmysły.

Kolację rozpoczeliśmu od Ragout z małży Św. Jakuba z orzeszkami pini, kalafiorem i rodzynkami, beurre blanc z dymką i kaparami do których  Andrzej zaproponował  Cava Rose Noche Y Dia.

DSC_4051

Kolejnym daniem był  Tatar z tuńczyka z kolendrą i imbirem, własne carpaccio obtaczane w orientalnym pyle, chutney z mango i rokitnika, wino Pascal Bellier Cheverny 2012.

DSC_4074

Następnie Terrina presse z kaczki confit i foie gras  z karmelizowany porem i jabłkiem podana z Tokaji Leonis Selection Aszu 3 Puttonyos 2008

DSC_4082

Bardzo ucieszyło mnie kolejne danie, Pieczony filet z dorsza atlantyckiego, czarna soczewica, seler i sos kawiorowy a do niego Esporao Reserva 2011

DSC_4105

Po tym daniu dla oczyszczenia naszych kubków samkowych podany został sorbet rabarbarowo – truskawkowy.

Danie finałowe, Pierś kaczki w buraczkach, komosa ryżowa, brulle z foie gras, sos z wiśni i czarnego pieprzu, wino Emiliana Signos De Origen Syrah 2010

DSC_4123

Deser jak się spodziewałyśmy był tym co nas rozłożyło na łopatki, Torcik Pavlova z truskawkami i sorbetem Earl Grey, wino: Mülheimer Sonnenlay Riesling Auslese 2008.

DSC_4138

Wszystkie dania serwował z małą pomocą szam Szef Kuchni, za każdym razem opowiadał co będziemy testować. Odpowiadał także na lawinę pytań, która padała po każdej prezentacji. Trzeba przyznać, że Paweł Oszczyk ma anielską cierpliwość, a my zbyt dużo pytań, jak zazwyczaj :).

 

Julita Strzałkowska

Srtona restauracji : La Rotisserie

Zdjęcia: Julita Strzałkowska

DSC_4034DSC_4029DSC_4053DSC_4061DSC_4165DSC_4207

 

 

 

Julita Strzałkowska

Gotowanie jest dla mnie podążaniem za smakiem, jego odkrywaniem i utrwalaniem. Często gotuję intuicyjnie, zmieniam przepisy, dodaję inne składniki. Uwielbiam gotować dla rodziny i przyjaciół, kiedy widzę ich najedzonych i zadowolonych czuję, że dostaję skrzydeł.

Logowanie

yNie masz konta? zarejestruj się

 

Hasło zostanie przesłane na podany adres e-mail po zakończeniu rejestracji

Klikając poniższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

Zaloguj się lub zarejestruj za pośrednictwem serwisów społecznościowych

Klikając powyższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

×

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Twoje ulubione potrawy, informacje o składnikach, inspiracje i artykuły wprost na Twoj e-mail:

×

Znajdź przepis

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Na Wrzącej Kuchni znajdziesz wiele sprawdzonych i oryginalnych przepisów. Skorzystaj z wyszukiwarki aby znaleźć cos dla siebie.

×