Chile – owoce morza i wino

Jakie macie pierwsze skojarzenia z hasłem Chile? Pewnie wino, najdłuższy kraj świata, owoce, awokado i…? Z pewnością powinny być to owoce morza.

Ostatnio dzięki zaproszeniu od ProChile (jednostce odpowiadającej m. in. za promowanie chilijskiego eksportu) miałam możliwość po raz kolejny zapoznać się z chilijskimi winami oraz w ramach lunchu spróbować kilku dań przygotowanych z chilijskich owoców morza. Jeśli chodzi o mnie, moja miłość do owoców morza jest nieograniczona, więc z wielką radością udałam się spróbować smaków kuchni chilijskiej. Gości przybyłych na lunch kieliszkiem Pisco sour według własnej receptury witał Alfredo Garcia Castelblanco – Ambasador Republiki Chile w Polsce, cóż za przemiły i uśmiechnięty człowiek. Jak zawsze nie mogło też zabraknąć dyrektora ProChile w Polsce Felipe Gajardo.

Menu lunchu zbudowane było w całości z owoców morza pochodzących z Chile oraz oparte o tradycyjne chilijskie receptury. Szef kuchni hotelu Regent – Witold Drobny stanął na wysokości zadania i zaprezentował nam ciekawe menu, dobrze odzwierciedlające charakter tego kraju.

Lunch zaczęliśmy od Ceviche z łososia z awokado w towarzystwie przegrzebków zapiekanych w czosnkowej oliwie z oliwek z zielonym sosem pebre do dania podano wino Trisquel, Sauvignon Blanc 2012 – Aresti.

IMG_1757IMG_1761

Kolejne danie, które pojawiło się była to zupa Paila marina z owocami morza. Zupa była pełna zapachów i smaków morza, jak dla mnie to zawsze dobry znak 🙂 .

DSC_7531

Jako danie główne pojawił się smażony morszczuk z puree z dyni i ziemniaków, grillowane zielone szparagi oraz czerwona salsa z winem Pinot Noir 2011 – Veramonte.
IMG_1801
Deser zapiekane owoce leśne do których podano wino Late Harvest, Muscat 2011 – Tabali.
DSC_7540
Wina do dań serwowanych w trakcie lunchu wina dobierał Piotr Kamecki – prezydent Stowarzyszenia Sommelierów Polskich.
Po tak wspaniałym lunchu, przeszliśmy do części w której mogliśmy osobiście spotkać się z producentami i importerami win chilijskich.
Julita Strzałkowska
Zdjęcia: Joanna Krzewińska (zdjęcia podpisane krolestwogarow.pl) i Julita Strzałkowska zdjęcia pozostałe
DSC_7506 DSC_7513 DSC_7515 DSC_7520 DSC_7527DSC_7511DSC_7565 DSC_7567IMG_1857 IMG_1849DSC_7564 DSC_7560 DSC_7556

 

Julita Strzałkowska

Gotowanie jest dla mnie podążaniem za smakiem, jego odkrywaniem i utrwalaniem. Często gotuję intuicyjnie, zmieniam przepisy, dodaję inne składniki. Uwielbiam gotować dla rodziny i przyjaciół, kiedy widzę ich najedzonych i zadowolonych czuję, że dostaję skrzydeł.

Logowanie

yNie masz konta? zarejestruj się

 

Hasło zostanie przesłane na podany adres e-mail po zakończeniu rejestracji

Klikając poniższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

Zaloguj się lub zarejestruj za pośrednictwem serwisów społecznościowych

Klikając powyższy przycisk, potwierdzasz zapoznanie się i zgodę z regulaminem, polityką prywatności, zgodą na przetwarzanie danych osobowych, zgodą na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną oraz politykę plików "cookies".

×

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Twoje ulubione potrawy, informacje o składnikach, inspiracje i artykuły wprost na Twoj e-mail:

×

Znajdź przepis

Sałaty, makarony, dania główne, słodkości.
Na Wrzącej Kuchni znajdziesz wiele sprawdzonych i oryginalnych przepisów. Skorzystaj z wyszukiwarki aby znaleźć cos dla siebie.

×